Берое почна контролите с 4:0 над аматьори

"Берое" победи с 4:0 лидера в Югоизточната "В" група "Ботев" (Гълъбово) в първата си контрола от зимната подготовка. Заралии бяха далеч по-активни на терена през целия мач.

"Берое" победи с 4:0 лидера в Югоизточната "В" група "Ботев" (Гълъбово) в първата си контрола от зимната подготовка. Заралии бяха далеч по-активни на терена през целия мач. Елио Мартинс откри головата сметка в 24-ата минута, Борислав Стойчев покачи на 2:0 в 54-ата минута. Новите попълнения Дончо Атанасов в 77-ата и Венцислав Христов в 87-ата минута на мача оформиха крайния резултат, предаде официалният сайт на елитния клуб.

В 3-ата минута Иван Горанов напредна от ляво и намери Елио Мартинс, който центрира, но Мирослав Радев боксира добре и предотврати опасността.

Две минути по-късно и гостите имаха своя шанс. Топката бе центрирана далеч напред, Здравко Илиев обаче гардира добре и играч на гостите не можа да стигне до нея.

В 11-ата минута Мартин Райнов подаде към Тодор Христов, който стреля по земя, но слабо и без това да представлява проблем за Радев.

Минута по-късно Здравко Илиев намери Елио Мартинс по десния фланг. Португалецът стреля добре, но Мирослав Радев, който преди време бе и в "Берое" спаси добре.

В 23-ата минута Елио Мартинс се озова на добра позиция, но реши да не стреля от далеч, а да потърси Тодор Христов, който бе до него. Крилото стреля от дистанция, но топката мина над вратата.

Резултатът стана 1:0 в полза на "Берое" в 24-ата минута когато Мартин Райнов намери Здравко Илиев по крилото. Бекът напредна и от линията на аута подаде към Елио Мартинс, който от близко се разписа за 1:0.

В 32-ата минута Елио Мартинс напредна добре от ляво и потърси Георги Андонов, но той извърши нарушение в атака преди да успее да насочи топката към вратата.

Мартин Райнов подаде за Здравко Илиев в 34-ата минута, той потърси Тодор Христов, който пое топката на тъч линията, навлезе няколко метра навътре в терена и насочи топката към вратата. Тя обаче мина на сантиметри над целта.

В 40-ата минута Мартин Жеков от гостите си изпроси за минута два жълти картона. Първо получи такъв за неправилно построена стена, а след това репликира съдията, за което се наложи да напусне терена. През втората част той все пак се върна в игра след разбирателство между двата щаба.

Георги Андонов стреля отлично от прекия свободен удар в тази ситуация към сглобката на вратата, но Мирослав Радев се намеси много сигурно и изби в корнер. След него Елио Мартинс насочи топката към вратата, но не успя да отбележи.

След подновяването на играта "Берое" излезе с почти изцяло обновен състав.

В 49-ата минута Педро Еуженио напредна от лично по десния фланг и центрира за Венцислав Христов, който стреля от близка дистанция, но над вратата.

В 52-ата минута Елиаш изведе добре Венци Христов, който стреля добре от границата на наказателното поле, но след удара му топката мина покрай Радев.

Минута след това Венцислав Христов се възполза от груба грешка в защитата на гостите и си поведе топката напред, но прекалено силно и Радев го изпревари преди да я насочи.

В 54-ата минута при една наглед безопасна ситуация Вълев стреля, Скорчев бе излязъл напред, но Динков от гол линията изчисти след грешка в отбрана.

Резултатът стана 2:0 още в ответната атака. Дончо Атанасов центрира от корнер, защитата на домакините изби. Топката попадна в Давид Каядо, който стреля слабо, а Борислав Стойчев довкара кълбото в мрежата.

В 60-ата минута гостите изпълниха пряк свободен удар фронтално на вратата. Топката бе центрирана в наказателното поле където Вълев засече с глава, но след удара му кълбото мина над вратата.

В 67-ата минута Георги Динков намери добре Дончо Атанасов, който стреля добре от около 30 метра, но топката прелетя над вратата.

Педро Еуженио центрира като по учебник за Венцислав Христов в наказателното поле в 73-ата минута. Нападателят засече с глава, но кълбото мина на сантиметри над рамката.

В 77-ата минута Симеон Мечев намери добре Дончо Атанасов в наказателното поле с извеждащо подаване и новото старо попълнение на "Берое" направи резултата 3:0.

Гостите не успяха да отбележат при най-добрата си ситуация в 81-ата минута когато Славов се озова сам срещу Скорчев, но след удара му вратарят на "Берое" реагира отлично и улови.

В 83-ата минута Елиаш подаде късо към Венцислав Христов, който овладя, напредна няколко метра и стреля към вратата от границата на наказателното поле. Стражът на "Ботев" първо изпусна топката, но след това я овладя.

Симеон Мечев подаде към Педро Еуженио по десния фланг, който центрира отлично и от границата на малкия пеналт Венци Христов направи резултата 4:0 в 87-ата минута.

Така "Берое" победи убедително в първата си проверка от зимната подготовка.

Берое (Стара Загора) - Ботев (Гълъбово) 4:0
голмайстори: 1:0 Елио Мартинс 42', 2:0 Борислав Стойчев 54', 3:0 Симеон Мечев 76', 4:0 Венцислав Христов 87'
Берое (Стара Загора): 12. Кирил Акалски (46' - 33. Теодор Скорчев) - 2. Здравко Илиев (46' - 77. Педро Еуженио), 3. Владимир Зафиров (к) (76' - 24. Пламен Тенев), 25. Мирослав Енчев (46' - 5. Борислав Стойчев), 28. Веселин Пенев (46' - 15. Георги Динков) - 19. Мартин Райнов (46' - 21. Елиаш Алвеш да Силва), 31. Атанас Зехиров (46' - 8. Алберто Лоузейро), 23. Тодор Христов (46' - 27. Сандер Пури), 9. Иван Горанов (46' - 88. Давид Каядо (75' - 30. Симеон Мечев))  - 29. Елио Мартинс (46' - 11. Дончо Атанасов), 7. Георги Андонов (46' - 20. Венцислав Христов); старши-треньор: Петър Хубчев
Ботев (Гълъбово): 85. Мирослав Радев, 44. Димитър Вакавлиев (46' - 24. Койчо Иванов (65' - 44. Димитър Вакавлиев)), 14. Станислав Катранков, 19. Добромир Димитров, 8. Иван Канев (46' - 32. Мартин Жеков), 32. Мартин Жеков (43' - 22. Пламен Коларов), 10. Георги Вълев (46' - 7. Иван Винков), 18. Валентин Кьосев (46' - 99. Иван Иванов), 15. Пламен Димитров (34' - 17. Йосиф Бахчевански), 21. Георги Кирилов, 11. Стоян Диков (к) (46' - 23. Калоян Славов); старши-треньор: Койчо Иванов
жълти картони: Иван Горанов (20' - груб фаул), Алберто Лоузейро (65' - груб фаул) [Берое]; Мартин Жеков (40' - неправилно построена стена), Мартин Жеков (41' - реплика), Пламен Коларов (80' - груб фаул) [Ботев]
червени картони: Мартин Жеков (41' - червен картон) [Ботев]
главен съдия: Динко Терзиев
странични съдии: Димо Димов, Красимир Енев

стадион: "Берое" - Изкуствен терен, Стара Загора