Черно море взе първа победа при Гонзо (ВИДЕО)

Серията на Монтана без победа набъбна на 13 мача

Черно море взе първи успех в „А” група от 28 ноември насам. „Моряците” на Гонзо победиха опашкаря Монтана с 2:1 на своя „Тича”, където пропуснаха да вземат по-убедителна победа. Бергонси и капитанът Жоро Илиев бяха автори на головете за домакините през първото полувреме. Между тях за 1:1 се разписа Даниел Младенов, който пропусна на празна врата през втората част. Също тогава Георги Божилов пък би право във вратаря Христо Иванов и пропусна да донесе глътката въздух още по-рано.

Успехът дърпа Черно море на 11-ото място. Тимът на Георги Иванов, който в първата си победа на „Тича” беше изгонен от главния рефер Станислав Ставров през второто полувреме, събра 20 точки и вече е с три повече от 13-ия Ботев (Вр) и с четири от Миньор (Пк). Монтана, който вече в 13 срещи няма победа, остана на дъното с едва 13 точки.

Черно море тръгна по-остро в атака и в 5-ата минута откри резултата. След центриране на Райков в наказателното поле се получи карамбол, при който най-съобразителен се оказа Бергонси. Халфът с глава отблизо направи 1:0.

В 14-ата минута Брахими беше прекрасно изведен сам срещу вратаря, но Китанов излезе извън наказателното поле, за да изчисти с шпагат.

Десет минути по-късно Монтана стигна до изравнителен гол. Дани Младенов беше оставен непокрит и с елегантен удар направи 1:1.

Христо Иванов спаси удар с глава на Божилов преди „моряците” да излязат отново напред в резултата. Това стана в 39-ата минута, когато Жоро Илиев изпълни по перфектен начин свободен удар, забождайки кълбото в горния ъгъл на вратата.

Преди това наставникът на Черно море Георги Иванов извърши ранна смяна, като по чисто спортно-технически причини извади Мирослав Манолов, като на негово място пусна новото попълнение Инканго.

Христо Иванов спаси два последователни шута на домакините в началото на втората част.

Монтана пропусна най-чистата си възможност да изравни в 55-ата минута, когато Дани Младенов не успя да порази мрежата на Китанов за втори път, след като в опразнената от стража врата шутира високо.

В 77-ата минута Божилов можеше да покачи на 3:1, след като бе изведен сам срещу вратаря, но направи по-сложното, като шутира право в него.

В 79-ата минута Георги Иванов беше изгонен от треньорската скамейка от главния рефер Станислав Ставров. Гонзо протестираше срещу решение на арбитъра да не отсъди непряк свободен удар в наказателното поле на Монтана и пресилено беше пратен на трибуните.

Така Черно море сложи край на серията си от 6 поредни мача без победа в „А” група.

ОФИЦИАЛНО: Локо Пловдив обяви Любослав Пенев

Официалното представяне на Любослав Пенев пред медиите ще се състои на 17 юни от 17:00 часа