Якин похвали звездата на Лудогорец след успеха над Унгария

Якин похвали звездата на Лудогорец след успеха над Унгария

Селекционерът на Швейцария е знаел, че може да разчита на Квадво Дуа

Селекционерът на Швейцария Мурат Якин не скри радостта си от победата с 3:1 срещу Унгария в мач от група А на Евро 2024. Той говори и за нападателя на Лудогорец Квадво Дуа, който влезе в историята като първият от елитното българско първенство с гол на финали на шампионат на стария континент.

„Квадво Дуа е футболист, който може да играе в наказателното поле. Знаехме, че можем да разчитаме на него. Знаехме и статистическите данни за Михел Абишер и знаехме, че ще е важен играч за нас. Прави страхотни дрибли – с топка и без топка. На хартия имахме много добра халфова линия“, каза Якин.  

„Правилно беше решението да вкараме в игра Бреел Емболо. Не беше на линия последните две седмици, но го извикахме и това беше правилно. Спокойни сме във владението на топката, когато е на терена“, добави специалистът.

„Днес можехме да се насладим на тази великолепна атмосфера с всички наши фенове. Като треньор имам роля в създаването на настроение сред играчите", каза селекционерът на „кръстоносците“, след което говори за предстоящия сблъсък с Германия.

„Не е лесно да играеш срещу Германия. Следващата сряда е съвсем различен мач. Важно е, че спечелихме първия си мач, но не бях толкова доволен от второто полувреме, така че трябва да играем по-добре следващата седмица. Фантастично е да видя колко швейцарци бяха на стадиона днес“.

„Оприличавам футбола на шаха, а днес избрахме правилната тактика. Използвахме тази формация по конкретна причина. Фокусирахме се върху това да използваме максимално силните си страни и затруднихме много съперника си през първото полувреме. Мислехме, че ще използват Бола, за да ни поставят под натиск, и наистина бяхме под напрежение, но имахме свежи нападатели, които да влязат и да държат топката“, каза още Мурат Якин.

Шок за Милан! Лацио изхвърли "росонерите" от Купата на Италия (ВИДЕО)

Римските тим победи с 1:0

Манчестър Юнайтед разочарова, издъни се срещу Уест Хем на своя "Олд Трафорд"(ВИДЕО)

Двата тима врътнаха реми

Меси: Надявам се да играя на Мондиала догодина

Капитанът на Аржентина стиска палци тялото му да издържи

Ясно е кога ще се проведе новият сезон в Лига 1

Сезон 2026/27 във френската Лига 1 ще се проведе между 21 август и 29 май

Ливърпул се отказа от Нико Шлотербек, но Барса още иска бранителя на Дортмунд

За рурците ще бъде много трудно да го задържат

Болоня с още една успешна крачка към защитата на трофея си за Купата на Италия (ВИДЕО)

Рособлу се класира за 1/4-финалите на турнира

Станислав Шопов претърпя успешна операция заради скъсани връзки

Халфът ще се възстановява дълго време

Де Дзерби иска да остане в историята на Олимпик Марсилия

Той се надява да остане още дълго в клуба

Витиня: ПСЖ не обича да е втори във Франция

"Започнахме сезона добре"