Ще успее ли България да завърши на първо място в групата си в Лига на нациите?

01 октомври 2009 21:48 Димитър Стефанов

Нова "синя" катастрофа - 0:4 от Лацио на "Герена"

Българският шампион Левски загуби катастрофално с 0:4 от Лацио при домакинството си от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа. Момчетата на Ратко Достанич допуснаха пета поредна загуба и кризата в лагера на "сините" изглежда по-голяма от всякога. Недопустими грешки в защитата позволиха на Сарате и компания да си правят каквото си искат, а яловият Георги Христов за пореден път не успя да оползотвори работата на своите съотборници в атака.

Двата отбора започнаха много настървено срещата и още в началните минути зрителите на стадион "Георги Аспарухов" станаха свидетели на няколко добри положения за гол. В 7-ата минута Матусалем намери Томазо Роки в наказателното поле, капитанът на гостите стреля моментално, но Цветан Димитров спаси. Малко по-късно "сините" сътвориха страхотна атака, Тасевски изведе Георги Христов на чиста позиция, но ударът с левия крак на нападателя на Левски бе крайно неточен.

Така се стигна до 22-ата минута, когато гостите от Лацио успяха да поведат в резултата. Сърмов загуби една топка в средата на терена, тя стигна до Сарате, той напредна, пусна пас към непокрития Матусалем, който хладнокръвно откри за 0:1. След попадението, гостите се поприбраха и заиграха на контраатаки. При една от тях в 31-ата минута Сарате можеше да направи 2:0, но след като Цветан Димитров се намеси при неговия удар, топката срещна гредата и излезе в корнер.

В последните минути на първата част Лацио отново натисна педалите и успя да стигне до втори гол. Първо удар на Сарате с левия крак профуча опасно покрай вратата на Димитров, но в следващата атака аржентинецът стреля с десния крак, а стражът на "сините" не се намеси по най-добрия начин и коженото кълбо влетя в мрежата на Левски за 0:2.

"Сините" започнаха по-добре втората част и още в 47-ата минута Георги Христов пропусна отлична възможност да върне един гол, след като бе изведен сам срещу Бизари, но стреля анемично с десния крак и стражът на гостите спаси. В 54-ата минута пък Седрик Бардон направи отлично двойно подаване с резервата Табаков, озова се на стрелкова позиция, чукна технично топката покрай Бизари, но топката премина на сантиметри от вратата. Малко по-късно пък Христов изпусна ново добро положение, след като не успя да уцели топката след хубав пас на Зе Соарес.

Така се стигна до 69-ата минута, когато гостите успяха да вкарат нов гол, без много, много да се напрягат. Матусалем се възползва от нова грешка на халфовете на Левски, изведе по въздух Мегни, който стреля от воле и не даде никакъв шанс на Димитров - 0:3. Само 5 минути по-късно във вратата на Левски падна нов гол, този път Рабех се подхлъзна и подари топката на Томазо Роки, който финтира Димитров и вкара без проблем на опразнената врата.

В оставащите минути гостите просто доиграха срещата, а "сините" стигнаха до още едно страхотно положение. Сърмов стреля опасно по земята, Бизари спаси и топката попадна в краката на Табаков, който вместо да я прати в опразнената врата, нацели вече плонжиралия страж на гостите. Така резултатът остана непроменен и Левски записа 5-ата си поредна загуба, като тази бе и най-разгромна.

Така след изиграването на 2 мача в групата, Левски е на последното 4-о място с 0 точки и голова разлика 0:5, докато Лацио е втори с актив от 3 точки, колкото има и Виляреал. Изненадващият лидер в групата е Ред Бул Залцбург с 6 точки.

5. Рабех
14. Минев

Събития

90+3' Край на мача Край на срещата. Лацио победи Левски с 4:0 на "Герена", а феновете скандират "оставка, оставка"
90+3' 3 минути добавено време
88' Агитката на Лацио скандира "Левски, Левски" в знак на уважение към българските си събратя
86' Жълт картон Бардон също получава жълт картон
86' Bнимание Нов уникален пропуск за Левски. Сърмов стреля опасно по земята, вратарят на гостите изби топката в краката на Табаков, който вместо да отбележи, стреля в тялото на Бизари
80' Отчаяние е обхванало футболистите на Левски, единствен Жоазиньо се старае
75' Bнимание Уникален пропуск за Левски. Жоазиньо намери непокрития на точката на дузпата Христо Йовов, който стреля комично с десния крака и прати топката далеч от вратата на Бизари
74' Смяна за състезател влизащ в игра вместо него Стефано Маури
74' Смяна за състезател излизащ от игра Матусалем също напуска игра
74' Гол Гол ! 4:0 за Лацио! Рабех се подхлъзна в най-лошия момент, Роки овладя, преодоля Димитров и на празна врата вкара четвърти гол за Лацио
73' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него Христо Йовов
73' Смяна за състезател излизащ от игра Георги Христов излиза от игра под бурните освирвания на целия стадион
73' Две бомби бяха хвърлени от Сектор "Б" към Сектор "А", хвърлена е и димка, а стюарди и тежко-въоражени полицаи опитват да въдворяд ред. Публиката продължав да плюе Батков
72' Bнимание Фоджа пробва изненадващ удар от около 45 метра, но Димитров спаси с мъка
70' Целият стадион скандира "Батков, к*рво, Батков, к*рво"
69' Гол Гол ! 3:0 за Лацио! Нова грешка на Левски в центъра на терена, Матусалем изведе Мегни сам срещу Димитров, французинът стреля от воле и препарира стража на "сините"
62' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него Паскуале Фоджа
62' Смяна за състезател излизащ от игра Мауро Сарате напуска игра
58' Bнимание Нов пропуск на Жоро Христов, той получи топката по земя в наказателното поле от Зе Соарес, но не успя да нанесе удар
55' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него опитният Осман Дабо
55' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в Лацио, Баронио напуска
54' Bнимание Нов пропуск за Левски. Бардон направи хубаво двойно подаване с Табаков, излезе сам срещу Бизари, пусна технично покрай него, но топката премина на сантиметри от далечната греда
47' Bнимание Георги Христов изпусна ново чисто положение. Той бе изведен сам срещи Бизари, но стреля технично с десния крак и стражът на гостите спаси, а при добавката удар на Жоазиньо бе отклонен в корнер
46' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място младият Табаков
46' Смяна за състезател излизащ от игра Тасевски също е напуснал игра
46' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него Йордан Милиев
46' Смяна за състезател излизащ от игра Топузаков е напуснал на почивката
46' Начало на мача Начало на втоото полувреме
45+1' Край на мача Край на първата част, Лацио води с 2:0 на Левски !
45' Гол Гол ! 2:0 за Лацио! Сарате получи топката на границата на наказателното поле, стреля моментално и прониза неубедителния Цветан Димитров
43' Bнимание Удар на Сарате с левия крак профуча на около метър от вратата на Димитров
42' Левски задържа повече топката в последните минути на първата част, но не успява да стигне до нещо по-опасно пред вратата на Бизари
36' Засада Опасно центриране на Жоазиньо от пряк свободен удар, Бизари спаси влитащата топка, но имаше и сигнал за засада
33' Жълт картон Бензукан получава първия жълт картон за Левски
31' Bнимание Нова страхотна контраатака за Лацио. Топката стигна до Сарате на левия фланг, той напредна и стреля мощно с десния крак в близкия ъгъл, но Димитров отклони топката в гредата и тя излезе в ъглов удар
27' Греда Хубав удар на Бардон от дъгата преминава на около метър над вратата на Лацио
22' Гол Гол ! 1:0 за Лацио! Гостите се възползваха от груба грешка на Сърмов в средата на терена, Сарате напредна, подаде на Матусалем, който стреля хладнокръвно с десния как и проница Димитров
20' Левски взе инициативата и стои много по-добре на терена от своя съперник
14' Контузия или получаване на медицинска помощ Топузаков получава медицинска помощ
12' Bнимание Нова страхотна възможност за Левски, Георги Христов получи топката сам в наказателното поле, но стреля неточно с левия крак
11' Bнимание Добра атака на Левски, Зе Соарес получи отдясно, но центрирането му бе блокирано
10' Bнимание Силен удар на Жоазиньо от фаул, но топката попадна право в ръцете на опитния Бизари
9' Жълт картон Лихщайнер получава жълт картон, след като фаулира грубо Тасевски
7' Bнимание Нова опасност пред "синята" врата. Томазо Роки бе намерен с дълъг пас в наказателното поле, капитанът на гостите стреля моментално с левия крак, но Димитров спаси
5' Bнимание Опасно центриране от фаул в наказателното поле на Левски, Цветан Димитров не се намеси по най-добрия начин, но защитата пред него се справи
1' Начало на мача Начало на срещата