Щутгарт изпусна Севиля на испанска земя - 1:1

Отборите на Севиля и Щутгарт извъртяха равенство 1:1 в двубой от Група "G" на Шампионската лига, който се игра на стадиона "Рамон Санчес Писхуан".

Отборите на Севиля и Щутгарт извъртяха равенство 1:1 в двубой от Група "G" на Шампионската лига, който се игра на стадион "Рамон Санчес Писхуан".

Гостите от Щутгарт, които в последно време се намират в сериозна игрова криза, изиграха много добър мач и можеха дори да стигнат и до победата.

Севиля пък от своя страна игра без напрежение, тъй като тимът на практика си осигури класирането в следващата фаза на Шампионската лига.

Двубоят започна с изненадващ натиск на гостите и стражът на "андалусийци" Херера Варас трябваше да избива опасен удар на Томас Хитцшпелпергер в 8-ата минута.

Въпреки добрите минути на Щутгарт, Севиля бе отборът, който поведе в резултата. В 14-ата минута Хесус Навас бе намерен непокрит в наказателното поле от Луиш Фабиано и с плътен и техничен удар откри резултата в полза на своя тим.

В следващите десетина минути Хилберт и Хлеб пропуснаха изгодни ситуации да изравнят резултата, а с пропуски за Севиля през първата част се отличиха Ромарик, Негредо и Конко.

През втората част отборът на Щутгарт демонстрира много силна игра и напълно заслужено стигна до изравнителен гол, който бе дело на сръбския национал Здравко Кузманович в 79-ата минута. В ситуацията той получи пас от Павел Погребняк и вкара страхотен гол от около 30 метра.

След гола, отборът на Щутгарт игра много силно до самия край на мача, но пропуски на Шибер и Елсон в заключителните минути лишиха "швабите" от успех.

След този двубой, Севиля е лидер в групата с 10 точки, а Щутгарт е трети с три точки.

Севиля - Щутгарт 1:1
[1:0] Хесус Навас 14'
[1:1] Здравко Кузманович 79'

Севиля: Варас, Конко, Скилачи, Екюде, Наваро, Навас, Закора, Ромарик (62 - Душер), Капел (57 - Пероти), Коне, Фабиано;

Щутгарт:
Леман, Буларуз (46 - Целози), Тасчи, Делпиер, Бока, Хилберт (46 - Руди), Кузманович, Хитцшпелбергер (64 - Шибер), Елсон, Хлеб, Погребняк;

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)