Унирея се спаси от загуба в 88-та минута - 1:1 срещу Рейнджърс

Румънският тим запази добри шансове за класиране на осминафинал.

Румънският шампион Унирея Урзичени извъртя домакинско 1:1 срещу шотландския гранд Рейнджърс. Това стана в двубой от Група "G" на Шампионската лига, който се игра в Букурещ. Както е известно, преди две седмици румънският тим успя да разгроми "рейнджърите" на "Айброкс" с 4:1.

Двубоят за домакините от Урзичени пропусна бившият дефанзивен халф на Берое Бруно Фернандеш, който получи травма по-време на последния мач на тима от шампионата.

Домакините от Унирея бяха по-добрият отбор на терена, но липсата на късмет ги лиши от заслужен успех. Въпреки добрата игра на Унирея, Рейнджърс бе отборът, който пръв поведе в резултата.

В 78-ата минута Лий МакКълок вкара страхотен гол със силен удар от 25-30 метра и по този начин матира стража на домакините Алън МакГрегър.

По всичко личеше, че гостите ще си тръгнат с трите точки от този мач, но това стака и не стана. В 88-ата минута Олофраш вкара красив гол от 30-ина метра, който донесе една точка на неговия отбор.

След този двубой, Унирея е на 2-ото място в групата с актив от 5 точки, докато Рейнджърс е 4-и с 2 точки.

Унирея - Рейнджърс 1:1
[0:1] МакКълок 78'
[1:1] Олофраш 88'