Русия стана европейски шампион

Русия спечели Европейското първенство по волейбол. На финала „Сборная” победи отбора на Италия с 3-1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:17) за 118 минути.

Русия спечели Европейското първенство по волейбол. На финала, който се проведе на стадион „Паркен” в Копенхаген, „Сборная” победи отбора на Италия с 3-1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:17) за 118 минути.

В събота италианците отстраниха България на полуфиналите след 3-1. Днес те отстъпиха пред руснаците, които завоюваха 13-о европейско злато след 22-години чакане, в т.ч. 12-те титли на СССР. Последният път, когато Русия игра на финал, беше през 2007 г. в Москва, където загуби от Испания.

В първите два гейма Русия игра много уверено, като не остави шанс на италианците.

В третия сет Италия внезапно се съвзе и не позволи на своя съперник да остане сух. Те разработиха своето посрещане и пробиха руския блок.

В решаващия момент руснаците успяха да се справят с нервността си и да триумфират след 25:17.

Най-добър в днешния мач беше Лука Ветори от Италия с 21 точки. Николай Павлов (Русия) завърши с 16. Неговите съотборници Мусерский и Сивожелез записаха съответно 15 и 13.

Този сезон руският отбор спечели всички възможни титли, включително Световната лига. В допълнение трябва да се припомни, че Русия е настоящият олимпийски шампион.