Черноморец доизвади Локомотив от релси и записа първа победа от близо два месеца (ВИДЕО+СНИМКИ)

Не се разбра дали новото попълнение на "железничарите" вкара първия си гол в професионалния футбол

Черноморец взе първа победа след 8 мача без пълен успех в „А” група. „Бургазлии” надиграха Локомотив (София) с 2:1 на своя стадион. Победното попадение вкара Наджиб Амари в 73-ата минута.

Загубата е втора за „железничарите” през седмицата след онази от Славия за купата със същия резултат на „Надежда” и втора в последните им три мача за първенство.

Черноморец удари греда, а Локомотив пропусна две положения преди почивката. След нея грешка на Александър Бранеков позволи на Николай Павлов да открие. Локомотив изравни, но името на автора на (авто)гола не стана ясно. Наджиб Амари донесе победата в 73-ата минута.

Мачът започна вяло. Двата отбора използваха центрирания, които не водеха до опасности за вратите. Пеев се размина с добра топка в 16-ата минута от непосредствена близост.

В 18-ата Черноморец стигна до първо положение. Чико засече центриране от корнер и потърси далечния ъгъл. Топката обаче се чукна в гредата.

Локо (Сф) създаде две поредни ситуации. В 19-ата диагонален удар на Гаел премина на около педя покрай левия страничен стълб. Десетина минути по-късно Янко Георгиев се хвърли в краката на Маркиньос, за да предотврати по-голяма опасност при вихрена контраатака на гостите.

Въпреки повечето си положения, „железничарите” имаха само един точен удар и той бе на Том в 36-ата минута, попаднал право в ръцете на Георгиев.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

7 минути след почивката Черноморец откри, като основна вина за гола пасив на Локомотив имаше Бранеков. Той сбърка при изнасянето, Амари пусна вляво към Павлов, който напредна и с удар под гредата направи 1:0. Това е първият гол на полузащитника със синия екип.

„Червено-черните” от София потърсиха изравняване и в 63-ата минута Сота получи възможност да го стори, но шутът му полетя над напречната греда.

Локо успя да изравни в 69-ата минута, когато Янко Георгиев увисна при центриране от дълбочина, обаче не се разбра името на голмайстора. Дебютиралият като резерва Седрик Базея се зарадва с плонж на колене. Той скочи сред още двама защитници при едно центриране от дълбочина, топката се отклони в някого и влезе във вратата зад гърба на вратаря.

Любопитното е, че Базея имаше 29 двубоя в професионалния футбол, но в тях нямаше вкаран нито един гол. Той имаше 4 попадения за втория тим на Лил, който се състезава в четвърта френска дивизия. Така че ако той бъде записан като автор, то голът ще бъде първи в неговия актив в професионалния футбол.

Няколко минути по-късно Георгиев се реваншира за грешката си като спря нахлуващия Гаел.

Черноморец бързо си върна преднината. В 73-ата минута Стоянов получи от свой съотборник с пета и извади топката от аулинията. От втора позиция Амари матира Галев с нисък удар в близкия ъгъл – 2:1.

В края преобладаваха разправиите. Гостите пък имаха претенции за дузпа. В добавеното време на практика не се игра. Така резултатът се запази и Черноморец записа първа победа в първенството от 14 септември насам.

Локо (Сф) пък остана само с една победа през сезона като гост. Тя бе в Бургас, но над градския съперник на Черноморец - Нефтохимик - 2:0 в 11-ия кръг.

Официално: Ясна е програмата до края на сезона

Вижте кога ще се играят оставащите мачове от Първа и Втора лига, както и финалът за Купата

Чочев: Чакат ни трудни мачове с ЦСКА и Ботев