Фенербахче размина Галатасрай на Манчини с 2:0 (ВИДЕО)

Дузпа и дискусионен втори гол донесоха успеха на "фенерите"

Фенербахче победи Галатсарай с 2:0 у дома в дербито, което сложи край на 11-ия кръг в турската Суперлига. Роберто Манчини пусна всичките си звезди в атака – Дрогба, Бурак Йълмаз и Брума, но „Чим бом” дори не успя да се разпише.

Пред препълнените трибуни на „Шюкрю Сарачоглу” „фенерите” вкараха по един гол в двете полувремена.

Точно в средата на първата част Аурелиен Чеджу направи дузпа и Емре Белозоглу прати ниско вдясно от бялата точка за 1:0.

Вторият гол дойде при много деликатна ситуация в 66-ата минута. Пиер Уебо получи пас в коридор при съмнения за засада, Муса Соу беше няколко метра зад защитата, но Уебо с жест му показа да се махне и да не играе с топката, като сам даде пас за Барони, който на втора греда отблизо не сбърка за 2:0.

Протестите на Манчини и Галатасарай не промениха нищо и голът бе зачетен.

Фенербахче е лидер с 28 точки и има 4 аванс пред преследвача Касъмпаша. Галатасарай остава шести с 19 точки, на 9 зад „фенерите”.