Интер с класика срещу последния в Италия

Отборът на Моуриньо с първа победа в първенството от почти месец

Интер се разправи със закъсалия отбор на Ливорно и отново дръпна напред в класирането на Серия А. Без много усилия, „нерадзурите” надиграха с 3:0 последния в класирането на Италия и си осигуриха спокойствие преди следващите мачове в битката за титлата. Това бе първа победа в първенството за тима на Моуриньо от почти един месец.

Ето’о стана автор на първите два гола, единият от които беше особено красив, тъй като бе със задна ножица. Дъглас Майкон добави още един през втората част, за да направи победата класическа.

Двубоят на „Сан Сиро” започна много мудно за домакините. С изключение на едно пропуснато положение за Пандев, „нерадзурите” почти нямаха с какво да се похвалят в първия половин час на мача.

За сметка на това обаче гостите от Ливорно, които са последни в класирането и всяка точка за тях е безценна, имаха няколко добри шанса. При един от тях в 26-ата минута имаше съмнения и за игра с ръка на Иван Рамиро Кордоба, който блокира удар към вратата на Сезар.

След тези лоши 30 минути обаче започна съживяването на Интер. Тогава много активният в този мач Куарешма мина двама защитници и отправи много красив удар от малък ъгъл в сглобката на вратата, но вратарят Рубиньо се справи.

В 35-ата минута Тиаго Мота пусна хубав пас през центъра към тичащия отляво Ето’о. Камерунецът си спря топка и излъга защитник на гостите, след което с хубав удар с десния крак оплете топката до далечната греда.

Само две минути след гола Куарешма навлезе в наказателното поле и центрира прострелно, а Ето’о от два метра отправи удар, но Рубиньо спаси.

В 40-ата минута обаче бразилският страж не можа да направи нищо, когато Пандев центрира отдясно, а камерунецът със прекрасна задна ножица от няколко метра прати топката зад голлинията.

През втората част събитията на терена не се промениха много. В 60-ата минута Тиаго Мота пусна хубав извеждащ пас към връхлитащия отдясно Майкон, който от движение със силен удар направи 3:0.

След този гол мачът почти свърши. Шампионите значително намалиха темпото, за да съхранят сили за следващия си мач, а Ливорно нямаше с какво да отговори.

Интер – Ливорно
1:0 Ето’о 36’
2:0 Ето’о 40’
3:0 Майкон 60’

Интер (4-4-2): Сезар, Майкон, Кордоба, Матераци, Киву, Санети, Камбиасо (Марига 64’), Мота (Мунтари 68’), Куарешма, Ето’о, Пандев;

Ливорно (4-4-2): Рубиньо, Пертиконе, Ривас, Кнежевич (Диниз 64’), Пиери, Филипини (Витале 47’), Пулзети, Пруч, Ралмонди, Ди Дженаро (Тавано 62’), Данилевициус;

Жълти картони: Марига 65' (Интер), Пертиконе 31', Витале 67' (Ливорно);
Стадион: „Джузепе Меаца”;
Рефер: Бриги;

Нойер: Готови сме и за дузпи

Стражът на Байерн Мюнхен говори за очакванията си преди реванша с Реал Мадрид

Тухел потвърди: Де Лихт и Дайер ще играят

Старши-треньорът на Байерн Мюнхен ще разчита на двамата защитници на "Бернабеу"

Манчестър Юнайтед "счупи" 50-годишен антирекорд

"Червените дяволи" са допуснали 81 гола за 49 мача

Предупредиха английските фенове да бъдат разумни на Евро 2024

Като един от най-критичните мачове се очаква да бъде този между Германия и Шотландия