Лион се класира за полуфиналите за Купата на Лигата

„Хлапетата” тръпнаха до последната минута за мястото си сред последните четири

Отборът на Лион постигна успех с 2:1 над гостуващия Олимпик Марсилия в последен четвъртфинал от турнира за Купата на Лигата.
Йоан Гуркюф и Бафетимби Гомис отбелязаха за домакините, докато Андре-Пиер Жиняк вкара единственото попадение за ОМ минута преди края на двубоя с точно изпълнение от бялата точка.

„Хлапетата” взеха ранна преднина, благодарение на неумела намеса на Стив Манданда. В средата на първата част домакините получиха възможност да изпълняват пряк свободен удар в близост до наказателното поле на ОМ. Клеман Грание стреля директно, а Манданда не успя да улови топката. Гуркюф стигна първи до кълбото и прехвърли вратаря на гостите.

Бафетимби Гомис отбеляза второто попадение за домакините в 74-тата минута, но само минута преди края на двубоя бе отсъдена дузпа в полза на Марсилия, която Жиняк превърна в гол.

Лион все пак успя да удържи преднината си до последния съдийски сигнал и се класира за полуфиналите, нанасяйки десета поредна загуба на ОМ, когато марсилци са се изправяли срещу елитни отбори в този турнир.

В другите два мача от турнира за Купата на Лигата в сряда Троа победи с 3:1 Евиан, докато Нант постигна обрат над Ница и взе успеха с 4:3.

Във вторник бе изигран още един двубой от турнира, в който ПСЖ победи с 3:1 като гост тима на Бордо.
Мартино: Очевидно възрастта вече е проблем за Меси