Неделев дебютира в Бундеслигата със загуба

Полузащитникът на Майнц 05 влезе като резерва в 75-ата минута при загубата от опашкаря Айнтрахт Брауншвайг с 1:3

Тодор Неделев направи своя дебют в Бундеслигата на Германия. Полузащитникът на Майнц 05 влезе като резерва в 75-ата минута при загубата от опашкаря Айнтрахт Брауншвайг с 1:3 като гости, но не успя да помогне на своите съотборници.

Бившият футболист на Ботев (Пловдив), който замени Кох, се появи 15 минути преди края при резултат 1:2, но в 77-ата Майнц получи трети гол.

Българският национал за първи път попадна в групата на тима си. Неделев лекуваше лека травма след контролата на националния отбор с Беларус, но се възстанови от нея и в тренировките е убедил наставника Томас Тухел, че е готов да запише първи официален мач за Майнц, както и стана.

След срещата от междинния 27-и кръг на Бундеслигата Майнц пропадна до 7-ото място, оставайки със своите 41 точки, като вече не е в зона Лига Европа. Брауншвайг остава последен с 21 точки, като вече изостава само с 2 от зоната на плейаута и с 3 от Щутгарт и спасителния бряг.

Айнтрахт Брауншвайг – Майнц 05 3:1
1:0 Кумбела (19’)
1:1 Мюлер (20’)
2:1 Нийлсен (45’)
3:1 Кумбела (77’)
Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)