Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

05 април 2014 20:53 Пламен Димитров
Ексклузивно за Novsport.com

СНИМКИ: Спартак (Варна) нанесе първа загуба на Монтана за полусезона

Спартак (Варна) нанесе първа загуба на Монтана за пролетния полусезон и по този начин попари надеждите им за бързо завръщане в елита.

На неутрален терен в Мездра „соколите” се наложиха с 1:0, като единствения гол в мача вкара бившият нападател на монтанци Борислав Борисов преди почиквката, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Гостите превъзхождаха през първото полувреме и в 18-та мин. Деян Христов, който също изкара един полусезон на стадион „Огоста”, се измъкна от защитата на монтанци и стреля силно в долния ляв ъгъл, но вратаря Христо Иванов се намеси решително. В 23-та мин. капитанът на Монтана Венци Иванов се опита с далечен удар да преодолее стража на гостите, но Денчев спаси. Две минути по-късно Цветелин Тонев сгреши фатално, като се опита да върне с глава на вратаря Христо Иванов. Борислав Борисов обаче дебнеше наблизо, открадна топката и вкара на празна врата. В 35-та мин. от Монтана поискаха дузпа за игра с ръка на капитана на гостите Траян Дянков, главният съдия Ангел Баялцалиев не даде. Чак в последните минути на мача футболистите на Монтана стигнаха до няколко опасности пред вратата на Спартак, но Венци Иванов, Йордан Тодоров, Александър Киров и Петър Лазаров пропуснаха.

Монтана - Спартак Вн 0:1
Голмайстор: Борислав Борисов (26)

Стартови състави:

Монтана: Христо Иванов, Цветелин Тонев, Николай Николов, Деян Молдованов (46-Владимир Байрев), Тодор Гочев (46-Петър Лазаров), Димитър Илиев (62-Йордан Тодоров), Богомил Дяков, Ерик Почански, Венци Иванов-кап., Благой Наков, Александър Киров. Треньор: Николай Митов.

Спартак: Петър Денчев , Станислав Желязков, Траян Дянков-кап., Станислав Георгиев, Радомир Тодоров, Валентин Веселинов (70-Янаки Смирнов), Иван Минчев, Джихат Кямил, Николай Ботев (89-Илиян Неделчев), Борислав Борисов (90-Славомир Събков), Деян Христов. Треньор: Атанас Атанасов.

Жълти картони: Богомил Дяков (Монтана); Деян Христов (Спартак).

Главен съдия: Ангел Баялцалиев.

Помощници: Велислав Миленков, Кирил Чакъров.

Стадион "Локомотив" в град Мездра-100 зрители.