Арсенал влетя в топ 4 с обрат над Уест Хем в лондонското дерби (ВИДЕО)

Две попадения на Подолски и красив гол на Жиру за крайното 3:1 на „Емирейтс”

Арсенал постигна осмия в историята си дубъл над градския съперник Уест Хем, след като спечели с 3:1 домакинството си от XXXIV кръг на английската Висша лига.

Момчетата на Арсен Венгер за четвърти пореден път се озоваха в ролята на догонващи срещу „чуковете” и за четвърти пореден път стигнаха до успеха.

Те започнаха срещата разколебани и позволиха на своите опоненти да овладеят инициативата. Гостите се възползваха от това и първо Диаме пропусна от чиста позиция, а в 40-ата минута Мат Джарвис, който малко по-рано можеше и да спечели дузпа, откри резултата.

Английското крило стори това от добавка с глава, след удар на Антонио Ночерино, ала преднината на "чуковете" се задържа едва 4 минути.

Секунди преди да изтече редовното време на първата част Стюърт Даунинг не изчисти добре една топка и тя попадна у Санти Касорла, който мигновено изведе Подолски и германският национал я прати по диагонала в далечния ъгъл – 1:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея „топчиите” бяха пълноправни господари на „Емирейтс” и зарадваха по-голямата част от изгледалите срещата на живо 59 997 зрители.

В 55-ата минута Оливие Жиру направи обрата пълен, след като овладя изключително технично дълго подаване на Томас Вермален и със силен шут промуши топката между краката на Адриан – 2:1.

В 64-ата минута изстрел на Касорла мина на сантиметри от гредата, а в 78-ата Жиру сложи топката на главата на появилия се като резерва Арън Рамзи. Възстановеният от травма уелски национал пък изведе отлично Лукаш Подолски, а той с премерен удар точно под гредата оформи крайния резултат и вкара своя четвърти гол в последните си четири мача срещу Уест Хем.

Така Арсенал взе пълния комплект от точки и вече има 67 в своя актив, изпреварвайки с една Евертън на четвъртата позиция в класирането.

„Карамелите” обаче имат с един двубой по-малко, тъй като в сряда вечер приемат Кристъл Палас.

Уест Хем остана с 37 точки от 34 изиграни двубоя, на 11-то място в таблицата.

Олимпиакос пак би Астън Вила и е на финал (ВИДЕО)

Гърците ще спорят с Фиорентина за трофея, отстраниха последния английски тим в Европа

Невиждано: Аталанта на финал в Европа (ВИДЕО)