ПСЖ спечели рекордна четвърта Купа на лигата във Франция

Кавани вкара два гола за успеха с 2:1 над Лион на „Стад дьо Франс”

Френският шампион Пари СЖ спечели за рекорден четвърти път Купата на лигата. Столичани победиха във финала на тазгодишното юбилейно 20 издание на турнира Олимпик Лион с 2:1.

В герой за „принцовете” на „Стад дьо Франс” се превърна нападателят Единсон Кавани, който реализира и двете попадения за своите.

Уругваецът получи възможност да играе на върха на атаката заради контузията на топреализатора Златан Ибрахимович и се възползва по най-добрия начин от шанса си.

Той откри резултата още в четвъртата минута, а в 33-ата реализира дузпа и даде аванс от два гола на своите.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Лион съумя да върне едно попадение чрез Алекс Лаказет (’56), но за повече „хлапетата” нямаха сили и така трябваше да се задоволят с утешителните медали.

Така ПСЖ вече е най-титулуваният тим в турнира, изпреварвайки Олимпик Марсилия и Бордо, които имат по 3 трофея от надпреварата, датираща от 1994 година.