Евъртън напълно отчая бившия си мениджър и Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Карамелите" надделяха с 2:0, "червените дяволи" продължават слабите си игри срещу отбори от топ 6

Евъртън  победи Манчестър Юнайтед с категоричното 2:0 като домакин в двубоя от 35-ия кръг на Висшата лига. Голмайсторите Лейтън Бейнс и Кевин Миралас запазиха шансовете на "карамелите" за топ 4 и участие в Шампионската лига живи. Разликата с четвъртия Арсенал е вече само 1 точка.

С тази загуба на "Гудисън Парк", тимът на Дейвид Мойс затвърди слабото си представяне през сезона срещу отбори от топ 6 в класирането. Манчестър Юнайтед е на седмо място с актив от 57 точки.

През цялото време домакините бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с успеха. "Карамелите" отправиха общо 17 удара към вратата на Давид Де Хея срещу 9 от страна на съперника, като 5 от тях бяха в нейните очертания. "Червените дяволи" имаха едва 2 точни изстрела. Това беше и 11-загуба за тима за сезона, която е рекордна.

Първият гол за Евъртън падна след изпълнение на дузпа. До наказателния удар се стигна доста нелепо, след като Фил Джоунс спря с ръка удар на Лукаку от границата на наказателното поле. Защитникът Бейнс застана зад топката и прати топката право в центъра на вратата със силен удар - никакъв шанс за Де Хея.

Неубедителните изявина гостите продължиха, докато "карамелите" играха много добре на контраатака. Към края на полувремето Кевин Миралас покачи на 2:0. Той се измъкна ловко от засадата, покрит от Бютнер, и с много хубав изстрел по диагонала прати испанския вратар на Юнайтед да извади топката за втори път от мрежата си. Това бе гол номер 9 за Миралас.

През втората част статукното на терена не се промени. Мойс направи смени, пускайки Чичарито, Уелбек и Валенсия, за да се освежи нападението на "червените дяволи", но тези ходове не донесоха търсения успех. Де Хея трябваше да се намесва с класна изява, за да не допусне трети гол след удар на Миралас. Гостите допускаха много лесни грешки, което допълнително улесняваше съперника.

Единственото 100-процентово голово положение за "червените дяволи" дойде в 88-ата минута, когато Ернандес изведе Уейн Рууни сам срещу Тим Хауърд, но английският национал не успя да преодолее вратаря, стреляйки в тялото му. Така домакините се върнаха на пътя на победите след грешната си стъпка през седмицата срещу Кристъл Палас и продължават гонитбата с Арсенал за четвъртото място.