ФАНТАСТИЧНО! "Лъвовете" се пребориха мъжки и надвиха Австралия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уникалната публика във Варна помогна за обрата

България спечели с 3:2 (-20, 27, -22, 21, 13) срещу Австралия първия си мач от третия уикенд във волейболната Лига на нациите. В залата във Варна се разигра уникална драма преди "лъвовете" да стигнат до успеха. Помогна им и страхотната публика, която този път не напълни залата, но и не спря да подкрепя любимците си до самия край на двубоя.

Победата е изключително важна за селекцията на Силвано Пранди, понеже Австралия е пряк конкурент на българите в битка за оцеляване. Тимът ни вече има 3 победи, 4 загуби и актив от 7 точки. Австралия пък е с 1 победа, 6 загуби и 6 точки.

Първият си мач за националния отбор след близо година отсъствие изигра Цветан Соколов.

Първата част протече под диктовката на гостите. Волейболистите на Марк Лебедев натрупаха добра преднина и поведоха след 25:20. Вторият гейм бе доста напрегнат и оспорван - ролите се разменяха непрекъснато, но след 5 геймбола "лъвовете" изравниха резултата.

Впоследствие "кенгурата" отново създадоха проблеми на родните волейболисти, успявайки да изкопчат третия гейм и отново да вземат аванс. Четвъртата част се оказа повратна - момчетата на Силвано Пранди показаха стабилна игра в повечето елементи и доведоха срещата до тайбрек.

Там играта бе равностойна до 9:9, след което австралийците записаха 4 поредни точки (13:9). Победата се измъкваше от ръцете на българските играчи, но се оказа възможна след сътвореното чудо. Резултатът бе изравнен - 13:13, от там отборният дух и воля за успех доведоха "лъвовете" до крайната цел.

Турнирът продължава утре с нови два двубоя. От 17.00 часа играят Италия и Австралия, а от 20.40 часа България среща тима на Япония.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов - Владислав Иванов-либеро

АВСТРАЛИЯ: Аршдийп Досандж, Линкълн Уилямс, Люк Смит, Самюъл Уолкър, Ниемая Моут, Трент ОДиа - Люк Пери-либеро

Николай Желязков: Тези деца играха като мъже