Отборът на „София Спорт“ 2010 започна с победа в контролите

Малките таланти на треньора Йордан Димитров надиграха Царско село с 3:1

Футболният отбор на „София Спорт“ (родени до 2010 година) започна с победа предсезонните си контроли.

Малките таланти на треньора Йордан Димитров надиграха с 3:1 Царско село като гости.

При новия за тима формат Футбол 7 момчетата в оранжеви фланелки показаха добра физическа подготовка и изпълниха напълно тактическите указания на считания за един от най-перспективните млади специалисти у нас.

През първата част „София Спорт“ поведе с 2:0 след попадения на Адриан Петров и Мартин Миладинов.

След почивката домакините от Царско село упражниха известен натиск и успяха да върнат само едно попадение.

Малко преди края на мача завърналият се след кратък престой в Левски Ясин Сали показа класата си и оформи крайното 3:1 за „София Спорт“.

Много силен мач направиха новите попълнения от ЦСКА – вратарят Сава Чиликов и централният защитник Александър Върбанов.

Двамата показаха, че могат сериозно да вдигнат класата на отбора, който този сезон ще бъде един от фаворитите в столичното първенство Футбол 7.

Миналата година отборът на Йордан Димитров се превърна в истински хит в столичното първенство по Футбол 5, като завърши на второ място, отстъпвайки само на ЦСКА, което е огромен успех.

През следващата седмица на тима предстои участие на международния турнир Несебър къп от 24 до 29 август.

Състезанието по принцип привлича класни отбори във всички възрастови групи и е организирано от президента на София спорт Владимир Стоянов.

Състав на „София Спорт“ 2010: 1. Сава Чиликов, 2. Велян Колев, 3. Михаил Добриянов, 4. Андрей Стоянов, 5. Александър Върбанов, 6. Адриан Петров, 7. Ясин Сали, 8. Мартин Миладинов, 9. Валери Буюклийски, 10. Калоян Мерджанов;

Треньор: Йордан Димитров.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен