ПРОВАЛ ЗА АРДА! Дунав изненада новака на "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ахмедов и Христов донесоха сензационната победа, изгониха Хасани

Дунав изненадващо победи Арда с 2:0 на "Лаута". Ахмед Ахмедов и Стефан Христов се разписаха за успеха на тима от Русе. Защитникът на символичните домакини Илиас Хасани пък беше изгонен 22 минути преди края.

Успехът помогна на Дунав да се изкачи до 9-о място в класирането с 13 точки. Арда остава на пета позиция с 18.

Първото полувреме не предложи много интересни ситуации. Тимът на Стамен Белчев беше по-активният тим на терена, но рядко стигаше до положения. Дунав, от своя страна, седеше компактно в защита и атакуваше предимно на контраатаки.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Дунав откри резултата при първия си точен удар в мача. Александър Исаевски подаде към Ахмед Ахмедов в наказателното поле и нападателят простреля Иван Караджов с левия крак.

В 55-ата минута Дунав беше близо до втори гол. Ахмедов получи топката в наказателното поле и успя да я прокара към Стефан Христов, който стреля силно, но Караджов спаси.

Гостите все пак стигнаха до още едно попадение. В 67-ата минута Мартин Костадинов изведе на скорост Христов, който прати топката във вратата на Караджов - 0:2.

Минута по-късно Илиас Хасани извърши грубо нарушение срещу Свилен Щерев и бе изгонен за втори жълт картон.

До края на мача гостите се прибраха спокойно в половината си и дебнеха за контри. Домакините от своя страна не бяха наясно как могат да стигнат дори и до намаляване на резултата и трябваше да се примирят с поражението.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АРДА: 1. Иван Караджов, 6. Конър Рандал, 24. Илиас Хасани, 5. Зоран Гаич, 12. Дарко Глишик, 33. Дарен Сидоел, 27. Емил Мартинов, 8. Румян Ховсепян, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 45. Илиша Сам

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 18. Александър Исаевски, 11. Диян Димов, 22. Михаил Милчев, 5. Любен Николов, 2. Самуел Инкоом, 77. Мaртин Костадинов, 8. Свилен Щерев, 12. Фернандо Енрике, 99. Стефан Христов, 9. Ахмед Ахмедов

Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той

Илиан Илиев беше избран за Треньор на годината (ВИДЕО)

Националният селекционер и наставник на Черно море победи Георги Дерменджиев и Ивайло Петев