Лудогорец направи добър спаринг с Ботев (Враца) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Носителят на купата продължава напред след 5:1 на своя стадион

С втория си отбор Лудогорец достигна лесно осминафиналите. На своя стадион разградчани разбиха 5:1 втородивизионния Ботев (Враца). По два гола вкараха Жуниор Кишада и Себастиан Ернандес. Дарко Савич пък си отбеляза автогол. Повод за размисъл на символичните гости даде Милан Борян, който бе разстрелян от Павел Петков за 1:3.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи много промени в своя състав. Носителите на трофея започнаха защитата му вкъщи, след като се договориха с врачани да им отстъпят "Лудогорец Арена".

Дерменджиев даде почивка на голяма част от основните си футболисти, при които има натрупана умора. В състава се завърнаха Христо Златински, Теро Мантула, Фабио Ешпиньо, Шоко и Кишада, които получават много малко шансове напоследък. На вратата бе Милан Борян. В групата попаднаха още младоците от дублиращия тим - Олег Димитров, Венци Керчев, Денислав Александров и Тейнур Марем. Последният започна като титуляр. Денислав Александров пък се появи през второто полувреме и беше посрещнат с овации. Той отправи хубав фалцов удар в края, но не улучи далечния ъгъл.

Лудогорец установи контрол върху играта от самото начало, но поведе чак в 21-ата минута, когато Кишада завърши атака през центъра с диагонален удар в долния ъгъл от наказателното поле. Четири минути по-късно „гостите” удвоиха чрез Ернандес, но останаха съмнения за засада, като врачани вдигнаха отчаяно ръце. Лудогорец се оттегли на почивка с три гола аванс. Ернандес вкара втория си гол в мача, засичайки прострелно центриране отдясно на Мисиджан.

Ботев намали 10 минути след почивката, когато Павел Петков разстреля Милан Борян с шут под гредата. Но само две минути по-късно Лудогорец вкара четвърти гол. Необезпокояван, Дарко Савич си вкара автогол при ниско центриране на Вандерсон. Последният изтърва сам срещу вратаря малко по-късно. 5:1 направи Кишада с техничен удар над Митов.  До края Лудогорец пропусна една дузина положения, като Ешпиньо тресна и страничната греда при преодолян Митов.

Така Лудогорец започна успешно защитата на трофея си, макар и на своя стадион. Осминафиналите, които ще са в два мача, са в края на октомври и средата на декември.
Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен