Славия не остави шансове на Локо ГО след класически успех (ВИДЕО)

Столичани изиграха най-добрия си мач през този сезон и заслужено победиха

Славия победи с категоричното 3:0 Локомотив ГО в първия мач помежду им от баражите за оцеляване в Първа професионална лига. Столичани направиха перфектно посрещане на новия старши-треньор Златомир Загорчич и при дебюта си, той почти сигурно гарантира мач за оставане в елита на България.

Началото на срещата беше доста мудно и нищо не предвещаваше интересния двубой занапред. Чак в 20-та минута дойде първият по-опасен удар към  една от двете врати, след като Стефан Велев стреля мощно, но топката премина на сантиметри от гредата на домакините.

В самия край на полувремето обаче резултатът беше открит. Стефан Цанков получи топката отляво и центрира пред вратаря, където Ивайло Димитров засече с глава.

След почивката белите продължиха с по-добрата си игра, като в 49-та Димитров можеше да вкара втори гол, но ударът му беше изчистен малко преди голлинията от Кавдански. Девет минути по-късно обаче Сердер Сердеров отбеляза зрелищен втори гол. Халфът на Славия намери топката без подготовка и с мощен удар от около 15 метра заби кълбото в долния десен ъгъл на Банков.

В 62-та минута резултатът стана класически, след като Ивайло Димитров беше намерен с хубав пас зад гърба на защитата и с премерен удар по земя отбеляза за втори път в мача. В следващите минути Златомир Загорчич пусна офанзивни футболисти, за да може да победи още по-категорично, но планът му не се осъществи. Въпреки това, Славия може спокойно да очаква втория мач, след като има ценни три гола на чужд терен.

Реваншът е в понеделник, 22 май, от 20:00 на Националния стадион „Васил Левски”. Победителят от тази двойка ще играе в два мача срещу победителя от баража Монтана – Нефтохимик и който спечели се спасява, а загубилият отива на директен бараж срещу третия от Втора лига за място в елита. Загубилият ще играе пак срещу загубилия от Монтана – Нефтохимик и губещият изпада, а победителят отива на директен бараж срещу втория от Втора лига.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен