Светкавица победи Граничар и е зимен шампион!

Граничар Кулата с тежка загуба у дома

В мач за първенството на областна група Струма-2 отборът на Светкавица Митиново победи Граничар Кулата с 4:0.

В 10-ата минута Мартин Тупаров от гостите със силен шут от около 30 метра изненада вратаря на домакините за 0:1. При този резултат приключи първата част на срещата.

След почивката отборът на Светкавица пренесе играта повече по десния фланг, където бързоногият Росен Симонски беше постоянна заплаха за защитата на Граничар. В 60-та минута Живко Иванов изведе отдясно Росен Симонски, който пое кълбото, напредна на скорост, преодоля четирима от футболистите на домакините и от десетина метра от движение изпрати топката в близкия ъгъл за 0:2.

В 71-ва минута Росен Симонски, след пореден рейд по дясното крило, центрира високо топката в наказателното поле на домакините и Велик Опренов от дузина метра насочи кълбото в долния десен ъгъл зад стража на Граничар за 0:3.

Девет минути преди края на мача Георги Кокалков след самостоятелна акция от дълбочина тръгна с топката директно срещу противниковата врата, преодоля изпречилите му се футболисти от Граничар и от движение от 7-8 метра накара вратаря да вади за четвърти път топката от мрежата си.

След мача футболистите на Светкавица Митиново ликуваха, и имаше защо – 10 изиграни мача - пълен актив от точки – 30, което ги прави есенен водач в групата. Кметът на село Кулата Димитър Дамянов бе лаконичен в коментара си след срещата.

„Груба вратарска грешка и 1:0 за гостите. Този резултат се задържа до 60-ата минута. Ако Стефан Дюлгеров и Мартин Владимиров си бяха отбелязали положенията, изскачайки очи в очи срещу вратаря на Светкавица, нещата на терена щяха да придобият друг вид. Нова груба грешка на Иван Пикянски, втори гол в нашата врата, и момчетата рухнаха. Независимо от загубата, ние сме четвърти във временното класиране и определям представянето на мъжкия ни отбор за достойно”, посочи Дамянов.

Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)