Тотнъм излезе трети след бой над последния (ВИДЕО)

Лукас Моура заби три гола за успеха на "шпорите"

Тотнъм спечели с 4:0 домакинството си на Хъдърсфийлд и се върна на трето място във временното класиране на Висшата лига. Виктор Уанияма (24) и Лукас Моура (27) вкараха в рамките на три минути. През второто полувреме удари на Йоренте, Ериксен и Бакуна срещнаха гредите, а в края Моура (87, 93) оформи своя хеттрик с нови две попадения.

Гостите удържаха натиска на Тотнъм до 24-ата минута, когато Уанияма преодоля Хамър за 1:0. В 27-ата лондончани удвоиха аванса си. Моура вкара от малък ъгъл.

Веднага след почивката Йоренте овладя центриране на Фойт и стреля от въздуха, но топката срещна напречната греда.

В 64-тата минута Моура премина покрай двама бранители и стреля от границата на наказателното поле. Този път Бен Хамър нямаше проблеми и улови.

Четвърт час преди края гостите пропуснаха най-добрата си възможност. Муние засече с глава центриране на Хог, но топката профуча на сантиметри встрани.

Четири минути след това Бакуна изпълни пряк свободен удар, Лорис изби, след което топката срещна напречната греда. Секунди след това бърза атака на Тотнъм завърши с изстрел на Ериксен, след който топката отново срещна гредата.

В 87-ата минута Моура отбеляза втория си гол днес, след като получи пак от Ериксен - 3:0. В третата минута на добавеното време бразилецът оформи своя хеттрик.