Веселин Топалов предпоследен на турнира в Абиджан

Българинът остана без победа в последния ден

Българският гросмайстор Веселин Топалов завърши на девето място на турнира по ускорен шахмат и блиц в Абиджан, който е част от веригата "Гранд Чес Тур".

В деветте си партиите на блиц от последния ден на надпреварата българинът постигна четири ремита и пет загуби.

Първо Топалов загуби с черните от Сергей Карякин (Русия), след това отстъпи с белите пред руснака Ян Непомнящи, направи реми с черните срещу американеца Уесли Со, загуби с белите от Магнус Карлсен (Норвегия), отстъпи с черните от Хикару Накамура (САЩ), направи реми с белите с египтянина Басем Амин, загуби с черните от французина Максим Вашие-Лаграв и завърши реми с белите с Лижън Дин (Китай) и реми с черните с И Вей (Китай).

Така Топалов събра 11.5 точки и зае предпоследното девето място в турнира пред Басем Амин, който е с 10.5 точки.

Шампион стана Магнус Карлсен с 26.5 точки, а второто място разделят Накамура и Вашие-Лаграв с по 23.0 точки.

Турнирът в Абиджан е с общ награден фонд от 150 хиляди долара. Магнус Карлсен получава 37 500 долара, а за деветото си място Топалов ще вземе 7500 долара.

Стилияна Николова с титла от многобоя на Европейската купа (ВИДЕО)

Боряна Калейн завърши на четвърто място в Баку

Кирил Киров завърши осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа

Китаец спечели титлата в Баку

Ансамбълът ни остана на крачка от медал в Баку

Грациите ни 4-ти в многобоя на първата Европейска купа по художествена гимнастика

Альоша Илиев с пояса "Васил и Георги Илиеви"

В надпреварата участие взеха 89 състезатели

Боряна Калейн поведе на Европейската купа в Баку, Стилияна Николова е втора до момента

Грозна манипулация на bTV

Опитаха се да вкарат Георги Глушков в конфликт на интереси

Отборът на бежанците в Париж с 36 спортисти и свое лого

Вижте какво съобщиха от МОК

След корупционния скандал, щангите може да гръмнат и за Олимпийските игри?

Финансови задължения и вътрешни драми петнят имиджа на България и провалят състезателите