БРАВО! Трети медал за Боряна Калейн от Европейското в Баку!(ВИДЕО)

Катрин Тасева допусна грешка и завърши осма на топка

Боряна Калейн спечели трети медал от европейското първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Възпитаничката на Мариана Памукова заслужи бронзовото отличие във финала на лента. Преди това тя се нареди трета на топка, както и в отборната надпревара.

Боряна допусна неточности в изпълнението на изключително интересното и оригинално съчетание, поставено по музика от филма „Игрите на глада“, но оценката от 19.750 точки й стигна да се качи на стълбичката.

Катрин Тасева допусна грешка и в този финал, като не успя да направи някои от трудните си елементи и с 17.750 точки завърши 8-ма.

Третата титла в колекцията прибави рускинята Дина Аверина (20.400 точки). Сребро за сестра й Арина с 20.300 точки.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат