Рен превзе върха в Лига 1

Така “червено-черните” се изкачиха на първото място в таблицата с три победи от три срещи

Рен продължава с впечатляващите си изяви в Лига 1 през този сезон, след като в мач от третия кръг победи с 2:0 като гост Страсбург. Така “червено-черните” се изкачиха на първото място в таблицата с три победи от три срещи, докато домакините в този двубой са 15-и с две точки след първата си загуба за тази кампания.

Гостите поведоха в 16-ата минута чрез Клеман Грение, а до края на първата част играчите на Страсбург се опитаха да изравнят резултата. Така се стигна до 40-ата минута, когато съдията отсъди дузпа в полза на домакините след нарушение на Жереми Морел срещу Мохамед Симакан.

Вратарят Едуард Менди обаче парира удара на заелия се с изпълнението Жонас Мартен. Рен стигна до втори гол в 54-ата минута след добре премерен шут по земя на Мбайе Нианг от границата на наказателното поле. Страсбург отново се хвърли в атака, но така и не стигна до попадение на своята сметка. Вместо това, тимът завърши с 10 човека след втори жълт и съответно червен картон на Абдала Ндур в 83-ата минута.
Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано