Весела Лечева се срещна с Боряна Калейн и Мария Гроздева, които ще представят БОК в Лондон

Весела Лечева се срещна с Боряна Калейн и Мария Гроздева, които ще представят БОК в Лондон

Те ще представят страната по време на "8-и Европейски форум и Асамблея на спортистите"

Председателят на БОК Весела Лечева се срещна с Боряна Калейн и Мария Гроздева, които ще представят страната по време на "8-и Европейски форум и Асамблея на спортистите" в Лондон.

Българската номинация за Комисията на спортистите на Европейския олимпийски комитет е сребърната медалистка по художествената гимнастика от Париж 2024 Боряна Калейн. Тя ще бъде придружена от петкратната олимпийска медалистка по спортна стрелба Мария Гроздева, която е председател на Комисията на спортистите в БОК. 

Програмата на конференцията започва на 11-и ноември в лондонския хотел "Хилтън Метропол". На следващия ден спортистите ще участват в дискусии, свързани с програмата "Олимпийска солидарност", предотвратяване на манипулиране на състезания, програмите на Световната антидопингова агенция, лекции за използване на социалните мрежи и други, а вечерта са специални гости на кметството на Лондон. На 13-и ноември е изборът на членове на Комисията на спортистите. За шест вакантни места има 18 кандидати, така че Калейн ще има сериозна конкуренция. 

"Вярвам, че ще спечелите симпатиите на останалите държави, така както го направи Малена Замфирова в Малта. Мария Гроздева има опит, познава спортистите и ще бъдете силен отбор", каза Весела Лечева. 

Боряна Калейн ще направи презентация в Лондон не само на своята спортна кариера, но и на мисията, която има извън професионалния спорт. 

"За мен това е важен опит и се надявам да представим България и БОК на високо ниво", коментира гимнастичката.

8888.bg и „Феникс на доброто“ подариха празнични моменти на децата от Преходно жилище – Хасково

Инициативата осигури лаптоп и телевизор за малчуганите

eSports през декември: месец, изпълнен с битки и емоция

Декември се превърна в мост между настоящите постижения и бъдещите иновации в електронните спортове

Художествената гимнастика отчете общо 111 медала

Българска федерация художествена гимнастика отчете успешна 2025 година със спечелени общо 111 медала

Двама българи в топ 10 на Спортист на Балканите

Александър Николов и Карлос Насар попаднаха в топ 10 на 52-рото издание на анкетата на БТА „Спортист на Балканите“ за 2025 година

България стана асоцииран член на Средиземноморската хандбална конфедерация

Президентът на БФХандбал Росен Добрев беше делегат на 40-ия редовен изборен конгрес на Международната хандбална федерация

Гриша Ганчев: Боян Радев беше мой учител

Бизнесменът Гриша Ганчев бе един от стотиците, които отдадоха почит към легендарния боец Боян Радев