Марк Маркес триумфира в Гран при на Унгария

Марк Маркес триумфира в Гран при на Унгария
Източник: БГНЕС

Испанецът е все по-близо до седма титла в MotoGP

Испанецът Марк Маркес направи поредна крачка към спечелването на седма световна титла в MotoGP с победа в състезанието за Голямата награда на Унгария, 14-и кръг за сезона.

За пилота на Дукати Леново това бе десета победа през сезона и седми пореден дубъл от победа в редовното и в спринтовото състезание. Така той вече води със 175 точки на върха в класирането при оставащи само осем кръга до края на сезона и единствено чудо може да го раздели от титлата.

На "Балатон Парк" Маркес потегли от полпозишън, но още в първата обиколка падна до третото място в класирането, след като бе изпреварен от италианците Марко Бедзеки (Априля Рейсинг) и Франко Морбидели (VR46).

В четвъртата обиколка обаче Маркес си върна второто място, а в 11-ата се върна и на първата позиция и до края не я изпусна. Той измина 26-те обиколки за 42:37.681 минути. Втори на 4.314 секунди остана неговият сънародник Педро Акоста (Ред Бул КТМ), а трети на 7.488 секунди се нареди Бедзеки. Всички останали пилоти останаха на над десет секунди зад победителя, като четвърти е испанецът Хорхе Мартин (Априля), а пети е италианецът Лука Марини (Хонда).

В класирането Маркес води с 455. Втори с 280 е неговият брат Алекс Маркес (Грезини Рейсинг), който днес остана на 14-а позиция. Трети с 228 точки е италианецът Франческо Баная (Дукати Леново), финиширал днес девети.

Следващият кръг в MotoGP е след две седмици в Гран при на Каталуня.

Екстрьом с триумф в седмия етап на Рали Дакар

Лусиано Бенявидес с Ред Бул КТМ спечели в мотоциклетния клас

Цолов: Вярвам, че ще карам във Формула 1

С нетърпение очаквам момента, в който ще ми звъннат от Ред Бул, призна пилотът

Бен Сулайем спечели втори мандат начело на ФИА

Президентът на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) Мохамед Бен Сулайем получи втори четиригодишен мандат начело на централата, след като остана без съперници в гласуването на Генералната асамблея в Ташкент, Узбекистан.

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината

Страхотен Никола Цолов с първи подиум във Формула 2 (ВИДЕО)

Той направи страхотно състезание

Никола Цолов излиза във втория си спринт от Формула 2 днес

Българският пилот Никола Цолов излиза във втория си спринт във Формула 2