Лионел Скалони: Аржентина се научи да се справя и без Меси

Лионел Скалони: Аржентина се научи да се справя и без Меси

От дебюта си за представителния отбор през 2005 г., Меси е отбелязал 112 гола в 192 мача за Аржентина

Аржентина се е научила да се справя с отсъствията на Лионел Меси и вече не е необходимо да променя състава си, когато нападателят на Интер Маями не е на разположение, заяви селекционерът на отбора Лионел Скалони преди квалификационния мач за Световното първенство срещу Колумбия в сряда.

От дебюта си за представителния отбор през 2005 г., Меси е отбелязал 112 гола в 192 мача за Аржентина, спечелил е Световното първенство през 2022 г., две титли от Копа Америка и златен медал на Олимпийските игри в Пекин през 2008 г.

37-годишният капитан пропусна победата на Аржентина с 1:0 над Уругвай и разгрома с 4:1 над съперника Бразилия през март поради контузия, като отборът на Скалони си осигури място на Световното първенство през 2026 г. по време на тези мачове.

Меси се завърна в състава за квалификационните мачове за Световното първенство този месец и влезе като резерва при победата на Аржентина с 1:0 над Чили миналата седмица.

"Отборът сега е в момент, в който може да играе по един и същи начин с Лео (Меси) или без Лео, което в миналото беше по-сложно, тъй като трябваше да сменим някои играчи“, каза Скалони пред репортери преди мача в Буенос Айрес.

"Но сега нямаме тази необходимост и отборът работи по същия начин, това е добре.“

Докато Аржентина вече се класира за Световното първенство в Северна Америка, Колумбия е на шестото и последно място за автоматично класиране и се нуждае от точки, за да запази разлика със седмия в класирането Венецуела.

Колумбия победи Аржентина с 2:1, когато отборите се срещнаха за последно в квалификациите за Световното първенство през септември.

"Това е страхотен отбор, със страхотни играчи и има ясен стил, който може да ви създаде проблеми“, каза Скалони.

"Анализирахме го, показахме на играчите силните им страни и от какво искаме да се възползваме. Ще бъде хубав мач, особено защото играем у дома, така че е добре за нашата публика да види играчите.“

Билетите за финала на КАН стигнаха 800 евро

Цената на билетите за финала на Купата на африканските нации между Мароко и Сенегал в Рабат в неделя стигнаха големи висоти след класирането на домакините на турнира, пишат местните издания

Мане с рекорден гол за Купата на Африка

Турнирът вече е №1 по попадения

Мароко оцеля при дузпите срещу Нигерия и е финалист (ВИДЕО)

Ясин Буну бе герой при наказателните удари за домакините

Сенегал доминира над Египет и е на финал за КАН (ВИДЕО)

Садио Мане донесе победата за “Лъвовете на Теранга”

Балотели подписа с отбор в Дубай

Бившият нападател на италианския национален отбор Марио Балотели се присъедини към дубайския Ал-Итифак, съобщи пресслужбата на клуба

Правителството на Габон вдигна санкциите срещу националния отбор по футбол

Правителството на Габон вдигна санкциите срещу националния отбор на страната по футбол, както и отмени отстраняването на националите Пиер-Емерик Обамеянг и Бруно Екуеле Манга, обявиха от федерацията, цитирана от АФП.