Булдозерът Алкарас мина и през Фритц за финал на Уимбълдън (ВИДЕО)

Булдозерът Алкарас мина и през Фритц за финал на Уимбълдън (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

Карлос Алкарас се класира за трети пореден финал на Уимбълдън, след като спечели последните два срещу Новак Джокович

Испанецът се наложи с 6:4, 5:7, 6:3, 7:6 (6) срещу Тейлър Фриц за 2 часа и 51 минути игра.

На финала Карлитос ще срещне или именно Джокович, или световния №1 Яник Синер, когото победи на финала на Ролан Гарос след впечатляващ обрат.

Срещата започна с пробив на Алкарас още в първия гейм. До края на първия сет испанецът спечели три от подаванията си на нула, като не допусна да бъде пробит и поведе с 1:0.

Вторият сет вървеше гейм за гейм почти до самия край, след което Тейлър Фирц реализира пробив на нула и изравни сетовете.

Карлос Алкарас проби на нула в третия гейм на третия сет. Вторият в света стигна до нов брейк за 6:3, с което затвори третата част.

В четвъртия сет двамата бяха безпогрешни при сервис-геймовете си и по този начин при 6:6 се стигна до тайбрек, в който Алкарас наложи волята си и спечели с 8:6.

Победителка от Големия шлем отстрани Каратанчева в САЩ

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Лиа Каратанчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Уестън (САЩ) с награден фонд от 30 хиляди долара.

Елизара Янева отпадна в Полша

Елизара Янева отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Лешно (Полша). Българката загуби с 3:6, 6:4, 0:6 срещу осмата в схемата Катинка фон Дайхман.

Местят мачовете на Australian Open, заради опасни жеги

Мачовете ще започнат час по-рано от обичайното на Откритото първенство на Австралия по тенис в събота поради очакваните високи температури по-късно през деня в Мелбърн, обявиха организаторите

Нестеров отпадна на старта в Монастир

Българинът загуби 3-часова битка на корта

Коко Гоф избегна изненадата срещу своя сънародничка на АО

Американката “върза геврек” на световната номер 70 за обрата си

Лиа Каратанчева ще играе с шампионка от US Open в САЩ

Сериозен тест за българката в четвъртфиналите