Англия с историческа класика над Аржентина на световното за младежи

Младоци на Челси, Евертън и Нюкасъл бележат срещу „гаучосите”

Англия победи шесткратния първенец Аржентина с 3:0 в първия си мач от Световното първенство за младежи до 20 години, което се провежда в Република Корея.

Успехът е исторически за "трите лъва", тъй като идва след 20-годишна пауза на световни финали. За този период англичаните изиграха 17 мача, но в нито един от тях не стигнаха до трите точки.

Срещу Аржентина обаче играчите на треньор Пол Симпсън изиграха отличен тактически мач и с три точни изстрела реализираха три гола.

"Гаучосите" натиснаха още от първата минута и положенията пред вратата на Англия следваха едно след друго, но вратарят Фредерик Уудман действаше сигурно при създалите се опасности.

Англия погледна по-смело към вратата на Аржентина чак след средата на първото полувреме и още при първия си точен удар в 38-мата минута откри резултата.

Автор на гола стана нападателят на Евертън Доминик Калверт-Люин, който засече с летящ плонж центриране от дясното крило на съотборника си в тима на "карамелите" Кийрън Доуъл. В началото на второто полувреме Аржентина отново натика англичаните дълбоко в тяхната половина, но при една контраатака нападателят на Нюкасъл Адам Армстронг излезе очи в очи с аржентинския страж и покачи на 2:0 в 52-рата минута.

Крайното 3:0 бе оформено от тарана на Челси Доминик Золанке, който бе точен от дузпа в добавеното време на срещата. Аржентина завърши двубоя с 10 души, след като в 78-мата минута Лаутаро Мартинес получи директен червен картон за удар лакът в лицето на противников играч.

Главният съдия Мохамед Абдула Хасан от ОАЕ първоначално не видя добре ситуацията и остави играта да продължи, но съдиите, отговарящи за видеонаблюдението, му дадоха сигнал, че ударът е бил умишлен и за Хасан не остана друго, освен да покаже червен картон на провинилия се аржентинец, предаде БТА.

С успеха Англия излезе начело в група "А" с три точки, а по-късно днес е и другият мач от групата между домакина Република Корея и Гвинея. В друг мач от група "В" Мексико победи трудно с 3:2 считания за пълен аутсайдер тим на Вануату. Победния гол за мексиканците реализира Едсон Алварес в четвъртата минута на добавеното време на втората част.