Борнемут записа първа домакинска победа за сезона

"Черешките" спечелиха с 3:1 мача си срещу Евертън

Борнемут победи с 3:1 Евертън на "Виталити" и сложи край на серията си от две поредни загуби в Премиър лийг. Калъм Уилсън (23, 72) отбеляза два гола, а Райън Фрейзър (67) добави още един с помощта на Фабиан Делф. Доминик Калвърт-Люин се разписа за "карамелите", чийто слабости в защита обаче не им позволиха да постигнат нещо повече в този двубой. Евертън остава без победа като гост в Премиър лийг от март месец.

Еди Хау бе направил четири промени в състава си в сравнение с мача с Лестър. Доминик Соланке, Диего Рико, Джак Стейси и Люис Куук започнаха днес. За Стейси това бе дебют в Премиър лийг, докато Куук се завърна след 9-месечно отсъствие заради контузия.

Доминик Калвърт-Люин и Морган Шнайдерлин започнаха за Евертън. Мойс Кийн остана на пейката за началото, а Андре Гомеш пропусна срещата заради травма в областта на ребрата.

"Карамелите" започнаха по-активно. В 18-ата минута Калвърт-Люин бе изведен от Сигурдсон, но Рамсдейл излезе и спаси. Минута по-късно удар на Ричарлисон от 25 метра не остави шанс на стража, но топката срещна гредата.

В 23-тата минута гостите проспаха едно статично положение. Центриране от корнер бе отклонено с глава от Доминик Соланке, Джошуа Кинг опита да засече на далечната греда, но ударът му не се получи, като вместо това нападателят подаде към Калъм Уилсън, който засече отблизо с глава. Ситуацията мина проверката на ВАР заради евентуална игра с ръка на Кинг, но попадението в крана смета бе зачетено.

В самия край на първото полувреме Евертън изравни, след като Калвърт-Люин засече по превъзходен начин с глава центриране на Ричарлисон отдясно.

В 66-ата минута Борнемут отново излезе напред в резултата. Фрейзър изпълни много бързо фаул, а Делф протегна крак и засече топката в собствената си врата. Явно обаче последният не промени значително траекторията на топката и в крайна сметка попадението бе записано на името на Фрейзър.

В 72-рата минута Уилсън сложи точка на спора, след като с лекота се озова зад Мина и Кийн. Пикфорд излезе напред, но нападателят го прехвърли за крайното 3:1.