2. - Англия
  3. Уулвс шокира Тотнъм като гост и нанесе първа загуба на "шпорите" за годината (ВИДЕО)

"Вълците" спечелиха с 2:1 като гости

Тотнъм допусна първа загуба в първенството през 2024 г., след като отстъпи с 1:2 от Уулвърхемптън у дома в среща от 25-ия кръг на Висшата лига. Жоао Гомеш вкара и двата гола за успеха на „вълците“, докато Деян Кулушевски се разписа за Тотнъм. С този успех хората а Гари О’Нийл събраха 35 точки и излязоха на 10-о място, докато „шпорите“ са 5-и с 47 точки.

Мачът в Лондон започна с чудесен шанс за гостите, които можеха да поведат още в 6-ата минута, но удар на Хи-чан Хван стреля над вратата.

Уулвърхемптън поведе в резултата след 42 минути игра, когато Пабло Сарабия центрира от ъглов удар, а Жоао Гомеш с глава в наказателното поле засече топката в мрежата.

В добавеното време на първото полувреме Сарабия получи топката на границата на наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата.

Секунди след началото на втората част Тотнъм изравни. Деян Кулушевски получи топката и стреля от малък ъгъл, но успя да преодолее Жозе Са – 1:1!

В 57-ата минута Сарабия си освободи място в наказателното поле и стреля, но Гилелмо Викарио се намеси и изби топката в ъглов удар.

Тотнъм отговори с шут на Кулушевски от границата на пеналта, но Са реагира блестящо и спаси.

Така се стигна до 63-ата минута, когато Педро Нето намери Жоао Гомеш на границата на наказателното поле и осмицата на „вълците“ порази вратата на „шпорите“.

До края на мача повече голове не паднаха и така Тотнъм допусна първа загуба в първенството за календарната година.

Йоро за дебюта си: Невероятно!