Десподов с голямо признание в Гърция

Десподов с голямо признание в Гърция

Наредиха го сред най-добрите крила в първенството

Бившият гръцки футболист Василис Борбокис, който има два сезона в ПАОК между 2000-ата и 2002-а година, обяви Андрия Живкович и Кирил Десподов за най-добрите крила в гръцкото първенство. В интервю за на Metropolis 95.5 и в предаването „Трето полувреме“ той каза, че е много жалко, че треньорът Разван Луческу не може да ги използва и на други позиции.
Мой любимец в защитата е ганайският ляв бек Баба Рахман.

Постепенно се наложи и показа, че има огромен потенциал. За краен защитник има 4 гола и 2 асистенции в 20 мача. много е полезен като уинг-бек, когато играят с трима бранители в линия, обясни Борбокис, който е играл на същата позиция, но от дясно.

"ПАОК има късмет и нещастие да има двама играчи, които играят на една и съща позиция. Има най-добрите крила в Гърция. Живкович и Десподов са толкова добри и е жалко, че не могат да играят на друга позиция", заяви Борбокис по отношение на хората в атаката.

На въпрос защо се е стигнало до поражението от Брюж с 0:1 и какво трябва да се прави в тима, за да бъдат елиминирани белгийците, той каза: "Трудно е да обновяваш отбора на всеки три дни. Какъвто и състав да извадиш, трябва да има химия. Мисля, че като поведение ПАОК няма да се промени. Нямам представа дали хората в централната линия чувстват умора от последователните мачове. Но това ще бъде исторически мач и е важен всеки резултат, който ще им помогне да се класират. Надявам се и хората от Олимпиакос също да преминат в следващата фаза", допълни Борбокис, който за последно беше помощник-треньор на Панетоликос.

По отношение на битката за титлата в Гърция, той допълни: Разликите в точките са много близки. АЕК не изглеждаше убедителен в дербито с ПАОК, което завърши 2:2. Важно е, че съдийството се подобри и всеки рефер свири 50 на 50", завърши 55-годишният играч и с два мача в националния тим на Гърция. Освен в ПАОК, кариерата му преминава в АЕК, както и в английските Дарби Каунти и Шефилд Юнайтед./БТА

Световен шампион за Моуриньо: Малък човек

Тюрам недоволен от гледната точка на Специалния за скандала в Лисабон

Прогноза: Победа за Лил в Лига Европа

Цървена Звезда с тежка визита във Франция

Чилаверт защити Престиани

Винисиус е първият, който обижда всички, обяви бившият вратар

Донарума: Да играя с Меси беше много специално

Това е един от най-хубавите спомени в живота ми

Александър Исак се завръща в игра за Ливърпул през март

Нападателят Александър Исак може да се завърне в игра за Ливърпул до края на следващия месец, разкри мениджърът на английския футболен клуб Арне Слот.

Артета след равенството с Уулвърхямптън: Можем да обвиняваме само себе си

Мениджърът на английския футболен клуб Арсенал Микел Артета призна, че отборът му може единствено да обвинява себе си за изпуснатата преднина от два гола при равенството 2:2 срещу последния във Висшата лига Уулвърхямптън.