2. - Българи в чужбина
  3. Ковачев вкара за Ахмат при разгромна загуба от Балтика

Ковачев вкара за Ахмат при разгромна загуба от Балтика

Бившият играч на Черно море Алекс Фернандес заби хеттрик за победителите

Отборът на българския национал Светослав Ковачев – Ахмат Грозни, претърпя кошмарна загуба с 1:7 от Балтика Калининград пред собствена публика на „Ахмат Арена“ в Грозни в мач от 24-ия кръг в руската Висша лига.

Наказателната акция на Балтика стартира още в 4-ата минута, когато Ангело Енрикес изведе своя тим напред в резултата. Четири минути по-късно бившият футболист на Черно море Алекс Фернандес удвои преднината на своя тим. До 11-ата минута резултатът вече бе 3:0 в полза на гостите от Калининград след гола на Юри Ковальов.

Витали Лисакович вкара четвъртото попадение за Балтика 34-ата минута, а Алекс Фернандес вкара второто си попадения в мача, за да направи резултата 5:0 четири минути преди изтичането на редовното време за първото полувреме.

Българският национал Светослав Ковачев влезе в игра в 59-ата минута, когато замени Владимир Илин, а в 76-ата минута реализира почетния гол за своя тим.

Алекс Фернандес оформи своя хеттрик с попадението си в 84-ата минута, а Максим Кузмин направи резултата 7:1, след като се разписа във вратата на Ахмат в 90-ата минута.

Десподов: Групите на ШЛ са мечта не само на феновете