ПАОК разгроми новак, Десподов с гол и асистенция

Солунчани разбиха противника с 5:0

ПАОК разгроми новака в гръцкия елит Пансерайкос с 5:0 в среща от 12-ия кръг на Суперлигата. Капитанът на националния отбор на България Кирил Десподов изигра цял мач и се отчете с попадение и голово подаване.

Успеха изкачи „двуглавите орли“ на третото място във временното класиране с 26 точки, на 2 зад лидера Панатинайкос, който е с мач по-малко, 1 зад втория Олимпиакос и 2 пред четвъртия АЕК Атина, който също има среща в аванс. Пансерайкос е осми с 13.

ПАОК излезе напред в резултата в 21-вата минута, когато Тайсън намери Магомед Оздоев, който се разписа. Седем минути по-късно Томас Мург покачи на 2:0 след нова асистенция на Тайсън.

Кирил Десподов се развихри в заключителната третина от срещата, като в 71-вата минута асистира за втория гол на Мург, а три след това на свой ход прати топката в мрежата. Рафа Соареш оформи крайното 5:0 в 80-ата минута.

Шльонск с двамата българи направиха важна крачка в битката за титлата (ВИДЕО)

Отборът победи Радомиак с 2:0