Силен дебют на Петев в Саудитска Арабия

Бившият национален селекционер изведе тима си до първа победа под негово ръководство

Iвайло Петев дебютира с победа начело на Ал Кадисия. Воденият от българския специалист тим постигна успех с 3:1 над Ал-Раед в мач от 10-ия кръг на футболния шампионат на Саудитска Арабия.

Това бе трета победа за състава на Петев от старта на кампанията, като от съществено значение е, че тя е постигната срещу пряк конкурент за оставане в елита.

Освен това за първи път от старта на сезона Ал-Кадисия бележи на свой терена. Със спечелените три точки Ал Кадисия събра 10 на 11-ото място във временното класиране, а Ал Раед е 13-ти с 8.

Попаденията за успеха бяха дело на Бисмарк, който бе точен в последната минута на редовното време на първата част, а през вторите 45 минути Аймед Заин (58‘) и Камара добавиха (94‘) добавиха по един гол. Хамоудан бе точен за гостите в 71-ата минута.

В 11-ия кръг на Ал-Кадисия домакинства на Ал Файсали, а Ал Раед приема Ал Батин.

Шльонск с двамата българи направиха важна крачка в битката за титлата (ВИДЕО)

Отборът победи Радомиак с 2:0