В Турция: Георги Минчев с дебютен гол за новия си тим

В Турция: Георги Минчев с дебютен гол за новия си тим

Българският национал се разписа при разгромен успех

Българският национал Георги Минчев вкара първия си гол с екипа на Маниса ФК, където премина през зимата. Минчев влезе като смяна в 66-ата минута вместо Дани Рамирес и вкара петото попадение за своя тим в 71-ата минута при убедителната победа с 6:0 над Малатияспор във второто ниво на турския футбол.

Домакините от Малатия се намират в трудна ситуация и са в реален фалит, така че доиграват първенството с юношите си. Подобна ситуация е възможност за всеки техен противник да прибави три точки и да оправи головата си разлика – нещо, което направи и ФК Маниса.

Малко странно, но младоците от Малатия вкараха гол в 10-ата минута, който обаче беше отменен от съдиите. До почивката резултатът беше 0:2, а испанският полузащитник Дани Рамирес направи 0:4 в рамките на 6 минути преди да изтече един час игра. След това 32-годишният плеймейкър отстъпи мястото си на Георги Минчев. Българският нападател направи 0:5 в 71-ата минута с глава от близо, засичайки центриране от Омер Гюрбулак. 7 минути по-късно падна и последното попадение в мача.

Георги Минчев има общо 22 мача и 7 гола в турската Първа лига (второ ниво на футбола в страната), като за отбора от есенния дял Юмраниеспор има 18 мача и 6 точни попадения.

Арсенал се отказа от преговорите за Бруно Гимараеш

Ръководството на Арсенал е готово да се откаже от намерението си да привлече халфа на Нюкасъл Бруно Гимараеш

Бешикташ се разбра с Арсенал за Тросар

Лявото крило на Арсенал Леандро Тросар може да се счита за сигурно ново попълнение на Бешиташ, съобщи Фабрицио Романо

Андреа Пирло поема Скуадра Адзура?

Името на Андреа Пирло изненадващо набра сила като основен кандидат за селекционерския пост на италианския национален отбор

Хамес Родригес ще играе в Серия А?

Колумбийският футболен национал Хамес Родригес може да заиграе отново в Европа през това лято, тъй като е намерил място в трансферния списък на Лацио, съобщава журналистът Руди Галети

ОФИЦИАЛНО: Дибала преподписа с Рома

Аржентинската звезда Пауло Дибала удължи договора си с Рома до юни 2027 г., съобщиха официално от клуба в понеделник

Ираиола при представянето си: Искам хората да се гордеят с нашия отбор

Андони Ираола очерта основните си цели по време на първата си пресконференция като мениджър на Ливърпул