Треньорът на Рудар: Защо да не отстраним Литекс

Треньорът на Рудар: Защо да не отстраним Литекс

Ако елиминират ловчанлии, черногорците взимат по 3000 евро

„Биркирката ни показа, че всичко може да се случи във футбола", заявява треньорът на Рудар Небойша Вигневич.


„Кой можеше да предположи, че малтийският шампион ще бие най-добрия словашки отбор? Така че, защо да не можем да направим същото срещу българския шампион? Очевидно е, че Литекс е по-добър от нас и има повече опит на това ниво, но ние взехме резултат, който ни дава надежда за реванша вкъщи.

Така че, защо да не сътворим изненада? Вярвам, че можем да покажем по-добра игра, отколкото в първия мач в Ловеч. Ако успеем да накажем грешките им, имаме шанс. Не трябва да им оставяме свободни пространства, защото имат бързи футболисти. Реално процентът да ги отстраним е малък, но е важното, че го има. Вярвам, че можем да продължим, но това ще стане само с волята и духа на колектива. Показахме, че можем да играем като равни с Литекс", оптимистично добави наставникът на черногорския шампион.

Разликата в Ловеч сътвори Ивелин Попов със своя гол, но вратарят на Рудар Милош Раданович запази шансовете на своя отбор с невероятни спасявания.

„Не мога да си спомня да съм правил повече спасявания в един мач от мача с Литекс. Българският отбор е много силен, много опасен, но ние не играхме така, както можем, в първия мач. По-добри сме в предни позиции, отколкото показахме в Ловеч. Литекс е фаворит, но ние ще дадем най-доброто от себе си да сътворим изненада", споделя стражът.

В същото време стана ясно, че футболистите на Рудар ще си заработят по 3000 евро, ако елиминират оранжевите, информира „Тема Спорт”.
НА ЖИВО: Черно море – Арда (СЪСТАВИ)

Гледайте и следете тук осминафинала за Купата на България…

Драгомир Драганов ще отговаря за ВАР-системата на два мача в Кипър

Варненецът най-напред ще бъде главен ВАР-арбитър в градското дерби на Лимасол

Купа на България: Теглят в четвъртък жребия за четвъртфиналите

Мачовете от този етап на турнира ще се играят в периода 10-12 февруари

Георги Иванов - Гонзо дари сериозна сума за лечението на Любо Пенев

Футболната легенда продължава битката с рака в германска клиника

Капитанът на Ботев (Пловдив) поднови тренировки преди мача със Спартак (Варна)

Тодор Неделев пропусна последните 2 срещи на "жълто-черните" заради контузия

ФИФА удари Ботев Пловдив с нови санкции

Ботев (Пловдив) понесе поредна санкция от страна на ФИФА, информира "Спортал"

Федерер и Агаси ще открият Australian Open 2026

Швейцарската легенда Роджър Федерер и четирикратният шампион Андре Агаси ще участват в първата по рода си церемония по откриването на Откритото първенство на Австралия по тенис, съобщиха организаторите

Лудогорец изгуби полузащитник за четири месеца!

Лудогорец обяви какво е състоянието на трима от своите футболисти

Реал с куп контузени преди Алавес

Само с една победа в последните пет кръга и четири точки изоставане от Барселона, което може да се увеличи до седем утре, Реал ще гостува на Алавес в неделя в мач, който е задължителен за победа, за да спаси сезона, но и за да може Шаби Алонсо да остане на пейката