11 баскетболисти на първата тренировка на Балкан

11 баскетболисти на първата тренировка на Балкан

Мъжкият баскетболен отбор на Балкан започна подготовка за новия сезон.

Мъжкият баскетболен отбор на Балкан започна подготовка за новия сезон.

На първата тренировка днес сутринта, проведена от кондиционния треньор Марин Яцински, се явиха 11 състезатели.

От миналогодишния състав останаха Любомир Лилов, Ценко Наков, Кирил Райков и Димитър Филипов.

В заниманието се включи и единственото засега ново попълнение Крум Дойчинов. Останалите момчета бяха от младежкия и юношеския състав - Станимир Маринов, Андреян Алипиев, Ивайло Вучков, Велислав Иванов, Иван Руньов и Даниел Клечков.

Младите продължават лятната си подготовка, те бяха на баскетболен камп в сръбския курорт Сокобаня. Димитър Филипов пък бе участник в тима на УНСС за първото участие на български тим на европейското студентско първенство, което се проведе в Полша и завърши преди десетина дни.


Подготовката започва с двуразови тренировки в понеделник, вторник, четвъртък и петък, в сряда и събота сутринта ще има по едно занимание. 

Берое би Рилски спортист в първенството по баскетбол за жени

Вицешампионът Берое надделя над Рилски спортист със 75:67 (19:17, 16:7, 14:22, 26:21) като домакин в Стара Загора в двубой от петия кръг в женското баскетболно първенство на България. Победата беше втора за Берое, който има и едно поражение от трите си изиграни срещи, докато Рилски спортист допусна трета затуба от четири мача от началото на сезона.

39 точки на Къри не стигнаха на Голдън Стейт

Кливланд бие с рекорд на Донован Мичъл

Везенков и Олимпиакос загубиха визитата на Барселона (ВИДЕО)

Българинът се отчете с 22 точки

Резултатите в НБА

Срещи от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада

Глушков за кончината на Иван Евстатиев: Той е уникален за българския баскетбол

Легендата напусна този свят на 92-годишна възраст

Отиде си българска легенда в баскетбола

Големият баскетболен треньор и ръководител Иван Евстатиев почина на 92-годишна възраст след кратко боледуване, съобщава родната федерация.

Звезда от НБА става съотборник на Везенков

Монте Морис има 400 мача отатък Океана

 Оклахома Сити и Сан Антонио са полуфиналисти в турнира за Купата на НБА

Шей Гилджъс-Александър отбеляза 28 точки за шампиона Оклахома Сити Тъндър, който се наложи над Финикс Сънс със 138:89 в четвъртфиналите за Купата на НБА.

Монтана 2003 със седми последователен успех в Адриатическата лига

Българският шампион разби босненки с 22 точки разлика