8 тройки в последната четвъртина победиха Вашингтон Уизардс

Отборът на Маями Хийт постигна исторически рекорд в НБА, отбелязвайки осем тройки в последните 10 минути на шампионатния двубой срещу Вашингтон Уизардс.

Серията започна с Джеймс Джоунс, който се защитаваше сам в ъгъла на „магьосниците” с първите минути на последната четвъртина. Последваха три точни далечни изстрела за 2 минути, които покачиха преднината от една точка на девет. Много скоро Майкъл Бийзли, Дуейн Уейд и Якуба Диауара се присъединиха към забавата, допринасяйки за забележителната поредица и победата със 118:104 на Вашингтон.

Хийт бе успешен в 8 от 13 си опита за три точки през последната част и в 14 от 32 за целия мач. Изглежда Уизардс представляват удобен съперник за Маями в това отношение, защото предишното най-добро постижение от 7 тройки бе поставено точно срещу „столичани” и точно преди година на 4 април 2008 г.
Бостън спечели серията с Маями след 118:84

Далас поведе с 3:2 срещу Клипърс в другия мач от вечерта