Академик хвърля 14-годишен срещу Рилски спортист

Академик хвърля 14-годишен срещу Рилски спортист

Станислав Ваклинов получи травма в ръката и пропуска двубоя

14-годишният талант Симеон Димитров попадна в групата на Академик Бултекс 99 за утрешното гостуване на Рилски спортист от НБЛ. Треньорът Асен Николов и спортният директор Тина Димитрова решиха да дадат шанс на юношата, който е национал в своята възрастова група. 

 

Димитров играе за Балкан в Шампионската лига при подрастващите. Освен е основна фигура в тима до 14 години на Академик. Редовно е викан и за мачовете на по-големите.
 
Една от причините за включването му при мъжете е проблемът с контузени състезатели в отбора. Центърът Станислав Ваклинов получи травма в ръката и няма да бъде на разположение за двубоя, като се предполага, че ще отсъства десетина дни. Васил Михайлов е трайно контузен, с проблеми е и Илиян Ставрев.
 
"Решихме да дадем шанс на Симеон да натрупа самочувствие. Също така това е своеобразна награда за сериозното му отношение към тренировъчния процес", коментира треньорът Асен Николов.
Любомир Минчев пое баскетболния тим на Бора Прищина

Баскетболният тим Бора Прищина назначи за треньор българския специалист Любомир Минчев, обявиха от клуба от Прищина.

Играч от НБА го закъса, започнаха да го разследват

Става въпрос за гарда на Детройт Пистънс Малик Бийзли

ЛеБрон Джеймс активира клаузата в договора си за още един сезон

ЛеБрон Джеймс се възползва от правото си да продължи едностранно договора си с Лос Анджелис Лейкърс за още един сезон

Сашо Везенков вече е треньор по баскетбол

След успешното се дипломиране като бакалавър на Национална спортна академия "Васил Левски" баскетболната звезда Александър Везенков получи дипломата си за треньор лично от ректора проф. Красимир Петков.

Без изненади: Далас избра Купър Флаг под №1 в драфта на НБА

Сан Антонио взе Дилан Харпър под номер 2

Бостън прати една от звездите си в Атланта

Кристапс Порзингис вече е част от "ястребите"

Оклахома Сити празнува титлата си в НБА с парад

Феновете на Оклахома Сити ще отпразнуват с парад първата шампионска титла на любимия си клуб в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Седмият мач от финала на НБА е най-гледаният двубой за титлата от шест години насам

Тъндър победиха Пейсърс със 103:91, за да си осигурят титлата, а гледаемостта е добра новина за НБА

Индиана остана без звездата си след загубената титла в НБА

Тайриз Халибъртън е със скъсано ахилесово сухожилие