Александър Янев ще играе в Испания

Александър Янев ще играе в Испания

Младият талант е подписал с Манреса, където преди играеше Калоян Иванов

Крилото на Черно море (Варна) Александър Янев ще играе в испанското мъжко баскетболно първенство през новия сезон. Българинът е подписал договори с отбора на Манреса, който завърши сезона на 12-та позиция.

22-годишният Янев, който е висок 203 см, игра два месеца в гръцкия Кавала, но се завърна за плейофите в България. В полуфиналните плейофи Черно море ще играе с шампиона Лукойл Академик (София). Първата среща е днес от 17.30 часа в Правец. Янев ще бъде вторият българин, обличал екипа на Манреса, след Калоян Иванов, който в момента играе за Аликанте.

Везенков в националния тим срещу Норвегия

Националният селекционер Любомир Минчев определи състав от 16 баскетболисти за европейската квалификация срещу Норвегия

Везенков на мач от титлата в Гърция

Александър Везенков завърши с 24 точки, 3 борби и 2 асистенции, а Олимпиакос спечели срещу гостуващия Панатинайкос със 102:92 (47:45) в третия финал в гръцкото баскетболно първенство, с което "червено-белите" поведоха с 2:1 победи в серията за титлата и са само на още един успех от златните отличия.

Сан Антонио смълча "Медисън Скуеър Гардън"

Тексасци намалиха изоставането си във финала на НБА

Сезонът на Локомотив Пловдив

Вижте какво се крие зад сребърните медали на БК Локомотив Пловдив

Засилват мерките в НБА заради присъствието на Доналд Тръмп

Президентът на САЩ ще е в залата за мач номер от финалната серия

Фатална грешка на Уембаняма подари победата на Никс в мач 2 от финалите в НБА (ВИДЕО)

Ню Йорк Никс постигна драматична победа като гост над Сан Антонио Спърс със 105:104 точки и поведе с 2-0 във финалната серия на НБА