Американец от НБА стартира подготовка с баскетнационалите

Американец от НБА стартира подготовка с баскетнационалите

Седрик Симънс е изявил желание да играе за България и ще се присъедини към лагера на тима в неделя в Самоков

Нов американец ще се присъедини към подготовката на българския национален отбор по баскетбол за мъже за Евро'2011.

 
Центърът Седрик Симънс, който през миналия сезон игра за тима на Кавала в Гърция, е играл и в НБА преди две години. В Кавала миналия сезон игра българският национал Чавдар Костов.
 
Американецът е изявил желание да играе за България и ще се присъедини към лагера на тима в неделя в Самоков, където ще изкара пробен период. След това ще бъде преценено дали да му бъде издаден български паспорт.
 
Симънс е роден през 1986-а година и е висок 208 сантиметра. През последните години той играе в Лятната лига на НБА. През сезон 2008/2009 Симънс е играл с отборите на Чикаго и Сакраменто в НБА.
 
Носил е екипите и на Ню Орлиънс и Кливланд. Миналия сезон американецът игра в тима на Кавала и стана най-добрият борец в гръцкото първенство с 10.0 борби на мач. Освен това той добави по 12.0 точки. Другият американец, който ще се подготвя с националите, е Ърл Роуланд.
80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни.