Българин с дабъл-дабъл при загуба в Италия

Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, допусна поражение от Кремона със 76:90 (20:18, 19:29, 13:19, 24:24) като гост в мач от 13-ия кръг в т.нар. "Зелена група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това бе 11-а загуба от 13 изиграни срещи от началото на сезона като тимът има и две победи, и се намира на последното, 12-о място във временното класиране.

И двамата българи бяха в титулярния състав на гостите. Иван Алипиев изигра силен мач и бе сред най-резултатните за Латина. Той се отчете с "дабъл-дабъл" от 20 точки и 10 борби, а добави и 2 асистенции за 35 минути на терена.

Другият българин Борислав Младенов завърши с 5 точки, 1 борба и 2 асистенции за 19 минути в игра за Латина.

Най-резултатен за гостите бе Франк Гейнс с 21 точки и 2 борби, а докато за отбора на Кремона Лестър Медфорд реализира 15 точки и 2 борби.

Алипиев, Младенов и съотборниците им от Латина ще гостуват на Канту в следващия кръг от шампионата на 10 декември.

Трагедия: Бивш играч на ЛА Лейкърс почина на 33 години