България ще узнае съперниците си за Евробаскет 2010 на 16 януари

България ще узнае съперниците си за Евробаскет 2010 на 16 януари

България ще научи своите съперници в квалификациите за европейското първенство в Литва по средата на първия месец от новата година. 15 страни ще участват в квалификациите за Евробаскет 2011

България ще научи своите съперници в квалификациите за европейското първенство в Литва по средата на първия месец от новата година. 15 страни ще участват в квалификациите за Евробаскет 2011, информира bulgarianbasket.com. Те ще бъдат разпределени в три групи по 5 отбора и ще изиграят по 8 мача на разменено домакинство от 2 до 29 август 2010. Жребият за квалификациите ще бъде на 16-ти януари в Мюнхен. Директно за Евробаскет 2011 вече си осигуриха 10 отбора. Това са всичките страни, които ще участват на Световното догодина в Турция:


Испания
Сърбия
Гърция
Словения
Франция
Хърватска
Литва
Русия
Германия


Според македонската преса, отборите ще бъдат разпределени в по-долно показаните урни като не могат да се паднат помежду си. Разпределението по урни ще бъде вследствие показаните резултати от последните шампионати на Европа. Македонците пращат България във втора урна с Великобритания и Израел, а съперниците ни ще бъдат измежду останалите 4 урни.


Урна 1: Македония, Полша, Латвия
Урна 2: Израел, Великобритания, България
Урна 3: Белгия, Босна и Херцеговина, Италия
Урна 4: Португалия, Финландия, Унгария
Урна 5: Украйна, Грузия, Черна гора


За Евробаскет 2011 ще се класират победителите в трите групи плюс двата най-добри втори състава – общо 5. Последното място ще бъде определено от баража точно преди самото европейско, на който ще участват най-добрите шест тима след петте класирали се. Останалите 4 пък ще се борят за оставане в дивизия А.
 

ЛеБрон Джеймс отказа да коментира бъдещето си

Баскетболистът обяви, че няма какво да каже

Обрад Томич остава в Академик Бултекс

Босненецът ще продължи да носи екипа на пловдивчани

Наш национал смени отбора в Испания

Емил Стоилов ще играе през новия сезон в Клас Баскет Сант Антони

Феновете на баскетболния Черноморец искат среща с кмета на Бургас

Отборът на Черноморец няма да участва в Sesame Национална баскетболна лига за втори пореден сезон, а това разгневи изключително много феновете на "акулите", които поискаха спешна среща с кмета на Бургас. Ето какво написаха те във фен групата си в социалната мрежа Фейсбук.

ЛеБрон Джеймс приключва с ЛА Лейкърс след края на следващия сезон

Предстоящият сезон 2025/26 ще бъде последният за ЛеБрон Джеймс с екипа на Лос Анджелис Лейкърс

Леброн и синът му може да играят заедно в НБА

"Не това е прекалено. Той ще бъде на 42, братле", отговори Брайс Джеймс, синът на Леброн Джеймс, на въпроси за възможността да играе заедно с баща си в НБА.

Баскетболистките биха Румъния в контрола

Българският национален отбор по баскетбол за жени започна победоносно лагера си в Русе. Селекцията, водена от старши треньора Таня Гатева, се наложи над Румъния със 106:53 в първата контрола между двата тима, която се игра в зала „Дунав“.

Ас на Индиана Пейсърс аут за целия сезон 2025/26

Президентът на Индиана Пейсърс Кевин Причарт съобщи, че плеймейкърът на тима Тайрийз Халибъртън ще пропусне целия сезон 2025/26, за да се възстанови от скъсването на ахилес, което претърпя в седмия мач от финалната серия с Оклахома Сити Тъндър.

Пини Гершон гледа националите до 16 години

Новият директор "Развитие" към Българската федерация по баскетбол (БФБаскетбол) Пини Гершон посети Перник, където наблюдава тренировка на националния отбор на страната за момчета до 16 години.