Български баскетболист най-резултатен при победа в колежанското първенство на САЩ

Българският баскетболист Мартин Ангелов и неговия университетски тим Стоктън надиграха временния лидер в конференцията Рамапо Колидж със 71:66 в първия си домакински мач за сезона в колежанското първенство на САЩ.

Победата бе четвърта за Стоктън от началото на сезона, като отборът има и три загуба.

Мартин Ангелов започна като титуляр и изигра силен мач, завършвайки с 19 точки (6/12 от тройката), 3 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 32 минути на терена.

За гостите най-резултатен бе Питър Горман с 20 точки.

На почивката Рампао Колидж водеше с 33:31, но баскетболистите на Стоктън се пребориха за успеха през второто полувреме.

Трагедия: Бивш играч на ЛА Лейкърс почина на 33 години