Балкан (Ботевград) иска да играе в Балканската лига през следващия сезон

Балкан (Ботевград) иска да играе в Балканската лига през следващия сезон

БК Балкан (Ботевград) има амбиции да участва в Балканската лига по баскетбол през следващия сезон 2010/2011. Това обявиха днес на пресконференция от ръководството на тима. Президентът Иван Гавалюгов заяви, че отбора има сили да участва в регионалния турнир.

БК Балкан (Ботевград) има амбиции да участва в Балканската лига по баскетбол през следващия сезон 2010/2011. Това обявиха днес на пресконференция от ръководството на тима. Президентът Иван Гавалюгов заяви, че отбора има сили да участва в регионалния турнир.

Бюджетът на отбора е 300-350 хиляди лева, а от ръководството заявиха, че през януари ще направят пресконференция относно представянето на проекта за нова зала в града. В момента зала "Балкан" не отговаря на новите изисквания на ФИБА.

Община Ботевград е обещала на отбора сумата от 100 000 лева, като до момента са преведени само 34 000. "Имам уверението, че останалите 16 хиляди ще ни бъдат преведени до Нова година, а другите 50 хиляди до края на сезона", каза още Гавалюгов.

На въпрос дали може да се очаква връщане на Георги Младенов в Балкан Гавалюгов отговори: "Георги Младенов е винаги добре дошъл в Ботевград. Безкрайно го уважавам. На този етап обаче въпроса за връщането му като треньор не стои на дневен ред".
 

ЛеБрон Джеймс отказа да коментира бъдещето си

Баскетболистът обяви, че няма какво да каже

Обрад Томич остава в Академик Бултекс

Босненецът ще продължи да носи екипа на пловдивчани

Наш национал смени отбора в Испания

Емил Стоилов ще играе през новия сезон в Клас Баскет Сант Антони

Феновете на баскетболния Черноморец искат среща с кмета на Бургас

Отборът на Черноморец няма да участва в Sesame Национална баскетболна лига за втори пореден сезон, а това разгневи изключително много феновете на "акулите", които поискаха спешна среща с кмета на Бургас. Ето какво написаха те във фен групата си в социалната мрежа Фейсбук.

ЛеБрон Джеймс приключва с ЛА Лейкърс след края на следващия сезон

Предстоящият сезон 2025/26 ще бъде последният за ЛеБрон Джеймс с екипа на Лос Анджелис Лейкърс

Леброн и синът му може да играят заедно в НБА

"Не това е прекалено. Той ще бъде на 42, братле", отговори Брайс Джеймс, синът на Леброн Джеймс, на въпроси за възможността да играе заедно с баща си в НБА.

Баскетболистките биха Румъния в контрола

Българският национален отбор по баскетбол за жени започна победоносно лагера си в Русе. Селекцията, водена от старши треньора Таня Гатева, се наложи над Румъния със 106:53 в първата контрола между двата тима, която се игра в зала „Дунав“.

Ас на Индиана Пейсърс аут за целия сезон 2025/26

Президентът на Индиана Пейсърс Кевин Причарт съобщи, че плеймейкърът на тима Тайрийз Халибъртън ще пропусне целия сезон 2025/26, за да се възстанови от скъсването на ахилес, което претърпя в седмия мач от финалната серия с Оклахома Сити Тъндър.

Пини Гершон гледа националите до 16 години

Новият директор "Развитие" към Българската федерация по баскетбол (БФБаскетбол) Пини Гершон посети Перник, където наблюдава тренировка на националния отбор на страната за момчета до 16 години.