Балканската баскетболна лига с нов спонсор

Балканската баскетболна лига с нов спонсор

Един от зрителите на Левски – Фени Индъстрис ще има шанса да спечели 100 л. Pepsi, ако вкара от тройката от първия опит

Pepsi стана партньор на Балканската баскетболна лига за мъже. Логото на световноизвестната безалкохолна напитка стои на всички мачове от турнира, в които домакини са българските отбори – участници, както и на фланелките на съдиите.

Договорът за партньорството е подписан между лигата и бутилировача на продуктите на PepsiCo за България – „Куадрант Бевъриджис”.

Сътрудничеството между двете страни се разширява, след като през миналия сезон Pepsi подкрепи мачовете от финалната четворка на състезанието.

През настоящото първенство Pepsi ще се стреми предложи забавления и награди за публиката на мачовете от лигата у нас. Началото на традицията ще бъде поставено в домакинския мач на „Левски” срещу „Фени Индъстрис” на 15 декември.

В някоя от паузите между четвъртините на мача един от зрителите в залата ще има шанса да спечели 100 литра Pepsi. За целта той трябва да отбележи от линията за трите точки от само един опит. Мачът започва в 17:30 ч. в зала „Универсиада” в София.

„Радваме се, че Pepsi продължава връзката си с този интересен турнир. Тази година, наред с присъствието на марката на мачовете, искаме да създадем приятни моменти с игри и освежаване за българските фенове, които гледат срещите на живо”, каза Тамир Шабат, изпълнителен директор на „Куадрант Бевъриджис”.

Българските участници в Балканската баскетболна лига са „Левски” и „Рилски спортист”. „Рилски спортист” е трети във временно класиране в група А с 3 победи и 1 загуба. „Левски” води в група Б с 4 победи от 4 изиграни мача досега.

Рилски спортист би Академик Бултекс 99 и се изкачи на върха в НБЛ

Рилски спортист победи с 86:72 (21:18, 24:19, 18:20, 23:15) Академик Бултекс 99 като гост в среща от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Ботев Враца 2012 подчини Левски

Националът Георги Герганов бе най-резултатен, а Павле Джуришич записа дабъл-дабъл при победа на Ботев 2012 (Враца) с 84:67 (23:14, 27:20, 17:19, 17:14) срещу Левски в мач от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Монтана надигра Рилски спортист в женската НБЛ

Капитанът Радостина Христова и Даниела Уолън записаха дабъл-дабъл и изведоха Монтана до победа с 85:78 (22:5, 19:24, 15:24, 18:21, 11:4) след продължение срещу Рилски спортист в гостуване от четвъртия кръг на баскетболното първенство за жени.

Звезда и Милър-Макинтайър отстъпиха на Барселона

В Белград

Шумен се подсили с гард

Уилям Елис ще може да играе още срещу Миньор

Филаделфия победи Голдън Стейт в НБА с кош на новобранец в последната секунда

Филаделфия 76ърс победи Голдън Стейт Уориърс с 99:98 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Глобиха Кливланд Кавалиърс с 250 000 долара

Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада глоби Кливланд Кавалиърс с 250 000 долара за нарушаване на политиката на лигата за участие на играчите, след като даде почивка на гарда на Дариъс Гарланд за излъчвания в национален ефир мач срещу Торонто Раптърс на 24 ноември, съобщава агенция АП.

Резултати от НБА

Мачове от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада:

СЕРИЯТА ПРИКЛЮЧИ: ЛеБрон Джеймс се сбогува със знаменита поредица (ВИДЕО)

Същевременно ЛА Лейкърс се справи с Торонто Раптърс и без Лука Дончич