Барчовски: Апетитът идва с яденето

Барчовски: Апетитът идва с яденето

Старши треньорът на Рилски спортист Росен Барчовски не скри, че отборът му има големи амбиции за Файнъл Фор на Балканската лига, на който е домакин

Старши треньорът на Рилски спортист Росен Барчовски не скри, че отборът му има големи амбиции за Файнъл Фор на Балканската лига, на който е домакин. На пресконференцията преди началото на турнира, Барчовски сподели, че в началото на сезона отборът му не е имал големи амбиции, но те са се повишили с времето.

„Интересна година е тази за нас. Започнахме доста скромно в очакванията си в началото и в процеса на състезанията амбициите ни се покачваха. В началото щях да бъда доволен да излезем от групата и да попаднем в Топ 6 на Балканската лига. За мен това беше една прилична цел, а след това се появи шанса да излезем от него и да влезем във Файнъл 4. Сега взехме домакинството и амбициите стават още по-големи. Апетитът идва с яденето, но това е нормално за спорта”, заяви Барчовски.

“Аз смятам, че участието на отбора ни в това състезание е добро, даже много добро, защото всички го признаха, че този сезон нивото е най-силно и това е хубавото, че то се качва всяка година. Нищо ново и интересно не мога да кажа за този мач. Вярно е, че направихме слаби мачове напоследък, нелепо загубихме третото място в шампионата без кой знае какво обяснение с изключение на контузиите, които имахме. Сега това е мач, който до голяма степен нашата игра ще зависи от спокойствието, което имаме, защото се играе тежко, когато има много големи очаквания. Хората в Самоков, а и навсякъде, когато са домакини, не гледат състави и възможности, а си гледат отбора и си казват искаме да станем първи. И ние също искаме, но реалността е, че Левски е фаворит, но ние ще се опитаме да бием. Надявам се да играем така в нападение, както играхме в Куманово и така в защита, както не сме играли този сезон.”

„Мисля, че отборът се чувства добре физически. В такъв мач не може да има умора, аз така смятам. Проблемът няма да е във физиката, проблемът ще е в майсторството и психиката. Също така и в деня – трябва да имаш и добър ден. В такъв момент се компенсира умора с желания, а и мисля, че нашият отбор е физически добре“, допълни Барчовски.

Балкан се върна на върха в НБЛ

Балкан се наложи над Берое със 106:59 (18:14, 24:16, 30:12, 34:17) като гост в Стара Загора в мач от десетия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Георги Глушков: Пини Гершон ще помогне на младите

Именитият треньор води тренировките на младоците в Ботевград

Лука Дончич след завръщането си с трипъл-дабъл: Бях уморен, но просто се радвам, че постигнахме победа

Лука Дончич реализира „трипъл-дабъл“ при завръщането си в игра за Лос Анджелис Лейкърс, допринасяйки за победата на Филаделфия 76ърс със 112:108 в неделя.

Резултати от НБА

Вижте лидерите в отделните дивизии

Миньор 2015 би Шумен с 3 т. разлика в НБЛ (ВИДЕО)

Перничани удържаха финалния щурм на съперника си

Везенков и Олимпиакос с девета поредна победа (ВИДЕО)

Саша с 13 точки за успеха над АЕК Атина

Лука Дончич се завръща за ЛА Лейкърс тази вечер

Словенецът пропусна два мача заради раждането на дъщеря си

Джеймс Хардън нахлу в историята на НБА

Вече е в топ 10 на реализаторите за всички времена

Рилски спортист би Академик Бултекс 99 и се изкачи на върха в НБЛ

Рилски спортист победи с 86:72 (21:18, 24:19, 18:20, 23:15) Академик Бултекс 99 като гост в среща от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).